Nowe opony : aktualności producentów opon - Cooper pokazuje swoje opony off-road Discoverer AT3 dla SUV-ów i aut 4x4

Cooper prezentuje linię opon Discoverer AT3 na targach The Tire Cologne

Nowe opony Opublikowano 06-06-18 autor Yannick O'Conor

Podczas targów The Tire Cologne firma Cooper Tire zaprezentowała nową linię opon całorocznych i terenowych.

Linia opon Cooper Discoverer dla SUV-ów i aut z napędem 4x4 Nowa gama opon Discoverer AT3 firmy Cooper Tire jest przeznaczona do SUV-ów i samochodów z napędem 4X4 - fot. © : Cooper Tires

Trzy nowe opony z tej samej rodziny

Tym razem podczas salonu The Tire Cologne w Niemczech firma Cooper Tires zaprezentowała nie jedną, a trzy nowe opony. Mogą być stosowane przez cały rok i w każdym terenie, jednak są przeznaczone do różnych typów pojazdów.

„Nowa linia Discoverer AT3 została stworzona dla trzech segmentów użytkowników, którzy oczekują opon zapewniających wysoki komfort na drodze i trwałość umożliwiającą jazdę po innych nawierzchniach” – wyjaśnia Scott Jamieson, dyrektor działu zarządzania produktami w firmie Cooper Tires. „Opona Discoverer AT34S została opracowana zarówno na codzienne trasy, jak i na weekendowe wyjazdy w poszukiwaniu przygody. Ogumienie Discoverer AT3LT jest przeznaczone do średnich i ciężkich samochodów dostawczych, podczas gdy Discoverer AT3XLT dobrze prezentuje się na lekkich samochodach dostawczych, zapewniając im jednocześnie osiągi opon terenowych.

 

3 opony z linii Cooper Discoverer AT3fot. © : Cooper Tires

 

Discoverer AT34S do SUV-ów

Opona Cooper Discoverer AT34S ma więc stanowić wyważone rozwiązanie dla użytkowników jezdni i dróg gruntowych. Dzięki technologii „Adaptive-Traction” odpowiedzialnej za lepszy kontakt gumy z podłożem ta całoroczna opona oferuje dobrą przyczepność na wszystkich nawierzchniach i w każdych warunkach pogodowych.

Innowacyjna mieszanka gumowa na bazie krzemionki w połączeniu z pięciostrefowym wzorem bieżnika zapewnia oponie Discoverer AT34S osiągi terenówek. Podobno pozwala również uzyskać bardzo dobrą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni. Zygzakowate lamele mają zwiększać stabilność pojazdu, uniemożliwiając jednocześnie kamykom zaklinowanie się w oponie. Natomiast zadaniem głębokich rowków jest zmniejszenie ryzyka aquaplaningu. Dzięki kształtowi przypominającemu zęby piły miałyby też dobrze radzić sobie ze śniegiem, zwiększając skuteczność hamowania na tej nawierzchni.

Amerykański producent obiecuje użytkownikom opon Discoverer AT34S ponad 100 000 km przebiegu. Tego lata będą one dostępne w 37 rozmiarach dla felg o średnicy od 15 do 20 cali.


 

Discoverer AT3LT dla średnich i ciężkich aut z napędem 4x4

Dla średnich i ciężkich samochodów dostawczych Cooper proponuje nowe opony Discoverer AT3LT. Technologia „Durable-Treat” („trwałego bieżnika”) miałaby zapobiegać ich przedwczesnemu zużyciu i uszkodzeniom powodowanym przez gruz i ziemię, zapewniając im tym samym większą trwałość. Dodatkowo mieszanka gumowa została tak opracowana, by zminimalizować ryzyko przecięcia. Zoptymalizowano kształt opony, by guma układała się na nawierzchni bardziej równomiernie, zwiększając komfort prowadzenia pojazdu. „Whisper Grooves” („szepczące rowki”) miałyby zmniejszać hałas toczenia, jednocześnie uniemożliwiając kamykom zaklinowanie się w oponach.

W przypadku Discoverer AT3LT Cooper deklaruje trwałość na poziomie 96 500 km. Opona będzie dostępna latem w 21 rozmiarach dla felg o średnicy od 16 do 18 cali.


 

Discoverer AT3XLT dla lekkich aut z napędem 4x4

Opona Discoverer AT3XLT posiada wszystkie cechy AT3LT, jednak wzór jej bieżnika jest bardziej agresywny, a boki zostały wzmocnione. Dzięki temu opona lepiej wgryza się w podłoże, ma lepszą przyczepność oraz odporność na ścieranie i przebicie. Również w przypadku tej opony Cooper obiecuje 96 500 km przebiegu. 

Opona Cooper Discoverer AT3XLT będzie dostępna latem w 29 rozmiarach dla felg o średnicy od 15 do 20 cali.