Nowe opony : aktualności producentów opon - Continental wprowadza na rynek oponę WinterContact TS 850 P

Continental wprowadza na rynek oponę WinterContact TS 850 P

Nowe opony Opublikowano 06-03-14 autor Paweł

Nowa propozycja w gamie opon zimowych klasy premium, Continental WinterContact TS 850 P oferuje wyższe osiągi od zastępowanego przez nią modelu.

WinterContact TS 850 P Nowa opona zimowa WinterContact TS 850 P oferuje wyższe osiągi! - fot. © : Continental

Do samochodów sportowych oraz SUV-ów

W odpowiedzi na nową oponę  Michelin Alpin 5, firma Continental prezentuje  zupełnie nowy model WinterContact TS 850 P oraz jego wersję  WinterContact TS 850 P SUV. Sposób numeracji może wydawać się skomplikowany, lecz cel który za nim stoi jest bardzo prosty: oferować jak najlepsze ogumienie zimowe do  samochodów sportowych i SUV-ów. Nowe opony zastąpiły poprzednie modele, ContiWinterContact TS 830 P oraz ContiCrossContact Winter oferując nieznacznie lepsze osiągi, lecz dotyczą one wszystkich aspektów użytkowania.

Continental WinterContact TS 850 Pfot. © : Continental

Lepsza zwrotność, większa skuteczność hamowania 

Za sprawą większych kątów oraz mniejszego styku między lamelami, nowa opona ma zapewnić wzrost o 5% w dziedzinie zwrotności na śniegu względem poprzednich modeli. Również na suchej nawierzchni uzyskano o 2% większą wydajność dzięki wyższemu poziomowi sztywności oraz lepszej kontroli nad ruchem klocków gumowych. Jednak to nie wszystkie udoskonalenia: Continental zapowiada skuteczność hamowania zwiększoną o 5%, za sprawą zupełnie nowego bieżnika, który pozwala lepiej przeciwdziałać ruchom klocków podczas gwałtownego hamowania. Nowy model zapewnia zatem lepsze hamowanie zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. 

 

Warto odnotować, że firma Continental skorzystała z okazji, by zapowiedzieć zmianę nazewnictwa swoich produktów. Od tego momentu, nowości firmy Continental nie będą już posiadały członu „Conti” w swojej nazwie. WinterContact TS 850 P oraz jego wersja dla SUV-ów to dwie pierwsze opony Continental, które wykorzystują nowy system nazw.