Nowe opony : aktualności producentów opon - Continental CrossContact ATR: niech żyje wszechstronność!

Continental CrossContact ATR: niech żyje wszechstronność!

Nowe opony Opublikowano 01-12-16 autor Alexandre Lenoir

Firma Continental skonstruowała nowa oponę mieszaną do SUV-ów, która umożliwia jazdę drogową i terenową. Rysunek bieżnika w modelu CrossContact ATR sprawdzi się zarówno na kamienistych bezdrożach, jak i na miejskim asfalcie.

Continental-CrossContact-ATR Nowa opona mieszana dla kierowców miejskich SUV-ów, którzy lubią od czasu do czasu rzucić wyzwanie bezdrożom - fot. © : Continental 2016

Opona do jazdy w mieście i poza nim

Nowa niemiecka opona do SUV-ów zachęca, by opuścić wygodne asfaltowe drogi. 25-procentowy udział SUV-ów w segmencie nowych aut w 2015 r. (wzrost o 18% w ciągu roku!) sprawia, że coraz więcej kierowców szuka większych wyzwań niż pokonywanie krawężników przy parkowaniu. Właśnie do nich marka Continental kieruje model CrossContact ATR, oponę mieszaną, w której postawiono przede wszystkim na osiągi na asfalcie, lecz która umożliwia też wypady w trudniejszy teren.

Cichsza jazda to bardziej komfortowa jazda

Oferowana w sześciu rozmiarach od 15 do 20 cali oraz w wielu szerokościach opona Continental CrossContact zapewnia przede wszystkim komfort i osiągi. Jej bieżnik jest przeznaczony głównie do jazdy drogowej i generuje bardzo mało hałasu (trzy fale na etykiecie europejskiego systemu znakowania opon) na zewnątrz oraz w kabinie kierowcy. Jej nowe klocki antyhałasowe umieszczone na poziomie barku działają jak ekran akustyczny, uniemożliwiając uwalnianie hałasu generowanego podczas kontaktu bieżnika z asfaltem.

Opona w 30% off-roadowa

O ile model ten jest w 70% przystosowany do jazdy po asfalcie, pozostałe 30% jego DNA to usprawnienia terenowe. Opona CrossContact ATR doskonale sprawuje się na drodze dzięki rowkom i żebrom gwarantującym przyczepność. Duże zagęszczenie lameli sprawia, że doskonale trzyma się podłoża podczas przyspieszania. Z kolei osiągi w terenie gwarantuje przede wszystkim zastosowana mieszanka gumowa usprawniająca usuwanie kamyków osadzających się w bieżniku. Zapewnia ona również lepszą odporność na uderzenia i typowe uszkodzenia występujące podczas jazdy po drogach nieutwardzonych.