Nowe opony : aktualności producentów opon - Cinturato Winter – opony zimowe Pirelli, które dostosowują się do warunków

Cinturato Winter – opony zimowe Pirelli, które dostosowują się do warunków

Nowe opony Opublikowano 16-09-16 autor Tiphaine Rebondy

Koniec wakacji to intensywny okres również w branży oponiarskiej! Dzięki nowym oponom Cinturato Winter, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo jazdy zimą, Pirelli już teraz przygotowuje nas na tę chłodną porę roku. Zimowe opony wyprodukowano przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii, które zaprezentujemy poniżej.

Opony zimowe Cinturato Winter firmy Pirelli Spędź zimę z nowymi oponami Pirelli Cinturato Winter! - fot. © : Pirelli

Cinturato Winter: komfort i bezpieczeństwo

 Pirelli, marka znana ze swych opon sportowych (linia Pzero), wprowadza do oferty nową odsłonę opon ze słynnej linii Cinturato, Cinturato Winter.

Z myślą o samochodach intensywnie eksploatowanych w celach zawodowych, włoski producent wykorzystał swoją wiedzę do stworzenia opon o lepszej przyczepności w warunkach zimowych. 

Oznakowanie opon Cinturato Winter firmy Pirellifot. © : Pirelli

Inspirowane komfortem akustycznym charakterystycznym dla opon letnich, opony zimowe Cinturato Winter zapewniają redukcję hałasu podczas jazdy o 6 decybeli w porównaniu z produktami konkurencji. Włoska marka ciężko pracowała nad tymi sezonowymi oponami, by zapewnić samochodom miejskim i kompaktowym SUV-om ten sam poziom komfortu, który gwarantują opony letnie, zdecydowanie cichsze od zimówek. Na bieżnikach tych ostatnich znajdują bowiem się rowki i lamele, które generują większy hałas.

Innowacyjny bieżnik opon Pirelli testowanych w ekstremalnych warunkach na islandzkich lodowcach  został zaprojektowany tak, by ograniczyć ryzyko aquaplaningu i skracać drogę hamowania we wszelkich sytuacjach charakterystycznych dla warunków zimowych.

 

 

Opony zimowe, które informują o swoim zużyciu

Cinturato Winter Pirelli wyposażone są w oryginalne oznakowanie, które w czytelny sposób informuje o stanie zużycia opony. Na gumie nowej opony zauważycie napis „Now Snow”. Kiedy ilość gumy się zmniejsza, dostrzegalny staje się napis „No snow” (dosłownie „bez śniegu”), którego pojawienie się oznacza, że nie ma już gwarancji, że opony będą w stanie spełniać swoje zadanie w sposób optymalny. Tak więc kierowca może w sposób szybki i precyzyjny sprawdzić, czy jego opony zimowe wciąż zapewniają mu pełne bezpieczeństwo.

Pirelli Cinturato Winter oznaczone „Now Snow”fot. © : Pirelli


Pirelli wykorzystuje innowacyjne technologie

 • Krótsza droga hamowania: technologia „Multiactive 4D Sipe” wykorzystuje liczne kanaliki zbiegające się w jednym kierunku oraz poprawia trakcję i hamowanie. W przypadku hamowania na śniegu kanaliki ściskają bieżnik, co pozwala skrócić drogę hamowania. I odwrotnie, te same kanaliki otwierają się i wypełniają śniegiem, co zwiększa przyczepność. Na mokrej nawierzchni kanaliki poruszają się, co ogrzewa bieżnik i zwiększa przyczepność opon do podłoża.
 • Mniejsze ryzyko hydropoślizgu: rozmieszczenie klocków bieżnika w formie strzałki oraz układ rowków bocznych (wąskich na środku i szerszych po bokach) w projekcie bieżnika wspomagają usuwanie wody poprzez rowki i ograniczają występowanie zjawiska aquaplaningu.
 • Komfort akustyczny: Pirelli zapowiada mniejszy poziom hałasu niż u konkurencji, na pozionie 66 dB (przy wymiarach 195/65 R15). Specyficzne rozmieszczenie kanalików bieżnika i wykorzystanie trzech różnych rodzajów rowków sprawiają, że dźwięk rozchodzi się w sposób, który redukuje uciążliwy hałas.

    Do intensywnego użytkowania

    Pirelli położyło akcent na maksymalną stabilność opon Cinturato Winter: dużą przyczepność i krótką drogę hamowania. Nowe opony zapewniają bezpieczeństwo kierowcy w każdych warunkach zimowych, przyjemność z jazdy i komfort akustyczny zapożyczony z opon letnich, co może być szczególnie ważne dla samochodów elektrycznych lub hybrydowych.

    Przeznaczone na rynek europejski , a w szczególności na rynki krajów, w których zaleca się stosowanie opon zimowych (lub też są one obowiązkowe), opony Cinturato Winter to odpowiedź na potrzeby kierowców, którzy wykorzystują swoje samochody w sposób intensywny, pokonując wiele kilometrów.

     

    Nowe opony zimowe Pirelli są dostępne w rozmiarach 14–17.