Nowe opony : aktualności producentów opon - Bridgestone Potenza Adrenalin RE002: sportowa opona do aut miejskich i kompaktowych

Bridgestone Potenza Adrenalin RE002: sportowa opona do aut miejskich i kompaktowych

Nowe opony Opublikowano 18-04-13 autor Maciej

Bridgestone wprowadza nową sportową oponę do aut kompaktowych. Przeznaczona do użytku głównie w mieście, Potenza Adrenalin RE002 została stworzona, by zapewnić przyjemność z jazdy, bezpieczeństwo oraz sterowność na drodze.

Bridgestone Potenza RE002 Adrenalin fot. © : Bridgestone

Aby uniknąć nieporozumień: Adrenalin RE002 nie jest najbardziej „usportowionym“ modelem Bridgestone. Zgodnie z zamierzeniem, gama ta klasyfikuje się między  Turanzą T001, klasyczną oponą do aut turystycznych, oraz modelem  Potenza S001, sztandarową oponą sportową tej marki. Jest przeznaczona dla kierowców poszukujących wrażeń zapewnianych przez sportową jazdę i oczekujących doskonałego poziomu bezpieczeństwa.

Dostępny w rozmiarze od 15 do 18 cali, model Adrenalin RE002 jest przeznaczony do aut miejskich, takich jak Renault Clio czy Citroën DS3, a także do samochodów kompaktowych typu BMW Serii 1,  Mercedes klasy A lub Opel Astra.


Przeznaczenie modelu Adrenalin RE002

Według Bridgestone, Adrenalin RE002 oferuje wyjątkową precyzję toru jazdy:  producent zwrócił bowiem szczególną uwagę na stabilność oferowaną przez nową oponę. Osiągi związane z wrażeniami z jazdy, takie jak reaktywność oraz kąt skrętu, były w centrum uwagi inżynierów podczas prac rozwojowych. Nie zapomniano również o designie: bieżnik charakteryzuje się sportowym wyglądem, który z pewnością spodoba się amatorom szybkiej jazdy.


Prezentacja wideo modelu Adrenalin RE002 firmy Bridgestone

 

Adrenalin RE002: innowacje technologiczne

Asymetryczny bieżnik modelu Bridgestone Potenza RE002 Adrenalinfot. © : Bridgestone

Oprócz asymetrycznego bieżnika oraz sportowego wyglądu, za modelem Adrenalin RE002 przemawiają także zaawansowane technologie. 
 

W początkowej specyfikacji technicznej Bridgestone postawiło na trzy punkty:

  • Stabilność i precyzja prowadzenia
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni
  • Design

Aby zrealizować swoje założenia, producent zastosował zaawansowane rozwiązania technologiczne:

Bloki strefy barkowej o doskonałej przyczepności

Połączenie barku z klockami gumowymifot. © : Bridgestone

Zoptymalizowane żebro zapewnia połączenie między barkiem i gumowymi klockami, co gwarantuje doskonałą sztywność bieżnika. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala uzyskać lepsze wrażenia z jazdy oraz zwiększyć przyczepność na zakręcie.  

 

 

 

 

 

Wzmocnione żebro centralne (Solid Contact Center Rib Design)

Żebro centralnefot. © : Bridgestone

Centralne żebro posiada falisty kształt i jest poprzecinane sztywnymi rowkami, które poprawiają przyczepność oraz stabilność. Nacięcia znajdują się także w głębi centralnego rowka. Ich zadaniem jest przebijanie warstewki wody na drodze, by ograniczyć ryzyko poślizgu hydrodynamicznego. 

 

 

 

 

Wzmocnione boki

Wzmocniony bok oponyfot. © : Bridgestone

Włożono dużo pracy, by zoptymalizować sztywność boków opony dla zapewnienia jak najlepszych wrażeń z jazdy.

 

 

 

 

 

 

Ciąg dalszy artykułu - Test na torze Ascari >>

Przeczytaj również: 

>> Bridgestone Potenza Adrenalin RE002: ceny
>> Bridgestone Potenza Adrenalin RE002: rozmiary
>> Bridgestone Potenza Adrenalin RE002: konkurencja