Nowe opony : aktualności producentów opon - Bridgestone Dueler A/T 001 powiększa rodzinę opon wielosezonowych.

Bridgestone Dueler A/T 001 powiększa rodzinę opon wielosezonowych.

Nowe opony Opublikowano 11-10-16 autor Tiphaine Rebondy

Marka Bridgestone poszerza ofertę ogumienia wielosezonowego wprowadzając na rynek opony Dueler A/T 001 przeznaczone do aut z napędem 4x4. Nowy model, zaprojektowany dla użytkowników poszukujących opon o uniwersalnym zastosowaniu, ma zastąpić cieszące się doskonałą opinią ogumienie Dueler A/T 694.

Bridgestone Dueler A/T 001 Dueler A/T 001, nowe całoroczne opony terenowe Bridgestone, będą dostępne w sprzedaży na rynku europejskim - fot. © : Bridgestone 2016

Od opon całorocznych do terenowych

Marka opon premium Bridgestone ogłosiła zakończenie produkcji słynnego modelu Dueler A/T 694, ale jego następca jest już znany : to Dueler A/T 001. Nowy model wyprodukowano z wykorzystaniem własnych zaawansowanych technologii. Dueler A/T 001, przeznaczony do samochodów z napędem 4x4, takich jak Land Rover Defenderhttp://www.rezulteo-opony.pl/opony-do-land-rover/defender/defender-110, Jeep Wrangler oraz Toyota Hilux, nadaje się do stosowania przez cały rok i na wszystkich typach nawierzchni.

Właściciele pojazdów z napędem na cztery koła, którzy lubią przecierać szlaki, z pewnością docenią w Dueler A/T 001 właściwości sprzyjające jeździe po bezdrożach. Niemniej jednak opony te opracowano dla kierowców, pokonujących dłuższe dystanse po drogach niż w terenie.

Dzięki kształtowi klocków bieżnika oraz odporności gumy, Dueler A/T 001 posiada, w porównaniu do swojego poprzednika (Dueler A/T 694), lepsze parametry związane ze stabilizacją toru jazdy na wszystkich rodzajach nawierzchni (drogach piaszczystych, podmokłych i szlakach pokrytych śniegiem) oraz odznacza się dużą żywotnością.

Nowatorski kształt żeber oraz rowkowania ma korzystny wpływ na strefę styku opony z podłożem i zapewnia dużą stabilność podczas hamowania na mokrych drogach. Najnowszy model opon Bridgestone został zaprojektowany, aby zagwarantować precyzyjną, płynną i cichą jazdę po drogach.

 Kiedy opony pojawią się na rynku?

Model Dueler A/T 001 będzie dostępny na rynku europejskim w styczniu 2017 r. w 23 rozmiarach (od 15 do 18 cali), które pasują do większości felg w autach z napędem 4x4.