Nowe opony : aktualności producentów opon - Bridgestone Blizzak LM-80: rysunek opony wymyślony od nowa

Bridgestone Blizzak LM-80: rysunek opony wymyślony od nowa

Nowe opony Opublikowano 20-10-11

Bieżnik zoptymalizowany pod kątem przyczepności, mieszanka gumowa obniżająca opory toczenia, lżejszy karkas: Bridgestone wprowadziło wiele ulepszeń w stosunku do modelu LM-25 4x4.

Nowa opona Bridgestone Blizzak LM-80 Nowa opona Bridgestone Blizzak LM-80 - fot. © : All Rights Reserved

Opona Bridgestone Blizzak LM-80 umożliwia bezpieczną jazdę od jesieni do wiosny, bez względu na rodzaj nawierzchni. W stosunku do swojej poprzedniczki, modelu LM-25 4x4, bieżnik został całkowicie przeprojektowany, by zapewnić doskonałą przyczepność na śniegu.

> Skuteczny, jednokierunkowy bieżnik
Stworzony, by jak najlepiej trzymać się ośnieżonej nawierzchni,  jednokierunkowy bieżnik zapewnia także dobre odprowadzanie roztopionego śniegu oraz przyczepność na oblodzonej drodze. Charakteryzuje się skutecznym usuwaniem wody, przyczyniając się tym samym do zwiększenia bezpieczeństwa w deszczową pogodę, ale wykazuje się także skutecznością na suchej nawierzchni.

> Lamelki wielokierunkowe

Nowa opona Bridgestone Blizzak LM-80fot. © : All Rights Reserved

Nowa opona Bridgestone Blizzak LM-80L posiada bieżnik z 3 typami lamelek: Standard, Manivelle i Washboard. Celem jest zwiększenie strefy kontaktu z podłożem, wzmocnienie  sztywności bloków, a w rezultacie lepsza zwrotność i stabilność pojazdu.

> Niższe opory toczenia
Wysokie osiągi oraz bezpieczeństwo zapewniane przez model Blizzak LM-80 nie zostały bynajmniej osiągnięte kosztem wyższych oporów toczenia. Zostały one zoptymalizowane dzięki zastosowaniu nowej mieszanki gumowej, która obniża nagrzewanie się opony, pozytywnie wpływając tym samym na wydajność energetyczną, a w konsekwencji na zużycie paliwa.

> Lżejszy karkas
W trosce o obniżenie zużycia paliwa, zmniejszono wagę karkasu, by obniżyć ciężar opony. Zapewnia on także lepsze dociskanie do podłoża, co przekłada się na wyższą przyczepność. W niektórych wymiarach zastosowano również lżejsze opasanie.

Czytaj także:
>> Bridgestone Blizzak LM-80: rozmiary
>> Bridgestone Blizzak LM-80: opona klasy premium do pojazdów 4x4 oraz SUV-ów.