Nowe opony : aktualności producentów opon - Avon rozszerza swoją ofertę opon zimowych o modele WV7 i WT7

Avon rozszerza swoją ofertę opon zimowych o modele WV7 i WT7

Nowe opony Opublikowano 19-09-16 autor Tiphaine Rebondy

Ten rok okazał się dla Avon niezwykle produktywny – firma wprowadziła już na rynek opon nowe produkty, ale wcale nie zamierza osiadać na laurach. Przed następną zimą Avon prezentuje dwa kolejne modele opon, WV7 i WT7.

Opony zimowe Avon WV7 i WT7 WV7 i WT7: dwie nowe opony marki Avon o wysokich osiągach w warunkach zimowych - fot. © : Avon

Nowości w ofercie opon zimowych

W kwietniu Avon zaprezentował już dwa nowe modele w linii ogumienia letniego, ZV7 i ZX7. Od tamtej pory spodziewano się rozszerzenia linii opon zimowych, które właśnie nastąpiło wraz z pojawieniem się dwóch modeli: WV7 i WT7.

 

WV7 i WT7 na ostre zimy

W  oponach alpejskich WV7 Avon udoskonalił bieżnik pod kątem lepszej wydajności: dzięki większemu zagęszczeniu lameli, opona zapewnia lepszą trakcję na śniegu, zarówno twardym jak i mokrym, na mokrej nawierzchni oraz podczas gołoledzi.

Co więcej bieżnik składa się z rowków na barku opony przebiegających wzdłuż osi jazdy i z kanalików w kształcie litery V, które zwiększają efektywność hamowania. Z kolei skierowanie rowka centralnego ku tyłowi pozwala zwiększyć trakcję. Zdaniem producenta przyszli użytkownicy, właściciele samochodów osobowych, mogą być spokojni o jazdę w warunkach zimowych.

Drugiemu modelowi opon zimowych Avon WT7 również nie brakuje zalet, które powinny spotkać się z uznaniem kierowców: testowana w alpejskich warunkach zimowych opona WT7 została zaprojektowana, by podołać trudnym warunkom meteorologicznym podczas wielkich mrozów. Opony te pasują do dużej liczby pojazdów dzięki bogatej palecie rozmiarów.

 

Homologowane opony zimowe

Zarówno model Avon WV7, jak i WT7 posiadają oznaczenie 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake) potwierdzające ich doskonałe osiągi w warunkach zimowych. Jeff Schumaker, dyrektor Avon, zapewnia, że firma dokłada wszelkich starań, by jej najnowsze produkty były dostępne u dystrybutorów odpowiednio wcześnie przed nadejściem mroźnej zimy, aby kierowcy mogli z wyprzedzeniem wyposażyć swoje pojazdy.

 

WV7 i WT7: rozmiary

Opona zimowa Avon WV7 jest dostępna w rozmiarach od 15 do 18 cali, z indeksami prędkości H oraz Q. Model WT7 również pasuje do większości samochodów –  jest dostępny w rozmiarach od 13 do 16 cali z indeksem prędkości T.