Nowe opony : aktualności producentów opon - Apollo Tyres przedstawiło Alnac 4G All Season oraz 4G Winter

Apollo Tyres przedstawiło Alnac 4G All Season oraz 4G Winter

Nowe opony Opublikowano 25-06-14 autor Mateusz

Indyjski producent Apollo skorzystał z okazji, jaką stanowiły międzynarodowe Targi Opon w Essen, by zaprezentować dwie nowości przeznaczone na rynek opon całorocznych i zimowych.

Apollo 4G All Season Audi Podczas Targów w Essen marka Apollo przedstawiła dwa nowe produkty: Alnac 4G All Season oraz Alnac 4G Winter - fot. © : Apollo

Alnac 4G All Season

Rzeźba opony Apollo 4G All Seasonsfot. © : Apollo
Rozpoczynamy od opony Alnac 4G All Season. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o nową oponę całoroczną zaprojektowaną, by umożliwiać jazdę przez cały rok  osobom które nie mają zwyczaju stosowania dwóch zestawów opon (letnich i zimowych). Sprawdzi się ona w całorocznym użytkowaniu pod warunkiem braku zbyt wysokich wahań temperatury. Skuteczność opony opiera się na asymetrycznej formie zewnętrznego rowka wzdłużnego, którego zadaniem jest zapewnienie lepszej stabilności przy dynamicznej jeździe. Kolejnym elementem wspomagającym osiągi są zmodyfikowane klocki na barkach bieżnika, które umożliwiają ograniczenie poziomu hałasu podczas jazdy. Model ten jest dostępny w następujących rozmiarach: 215/65 R16 98 H do 225/45 R17 94 V XL, co daje łącznie 12 różnych wersji.

fot. © :
 

 


Alnac 4G Winter

Apollo 4G Winterfot. © : Apollo
Model 4G Winter to prawdziwa opona zimowa. Nowy produkt poprawia zwrotność na zakrętach dzięki połączeniu prostych i zygzakowatych lameli, spłaszczonych w strefie barkowej. Warto wspomnieć, że opona jest wyposażona w technologię, która pozwala w łatwy sposób sprawdzić poziom zużycia  za sprawą niewielkiego znacznika w formie płatka śniegu zamieniającego się w słońce, gdy osiągnięta zostanie minimalna głębokość rzeźby umożliwiająca jazdę w warunkach zimowych. Opona ta jest dostępna w 12 rozmiarach (15 i 16 cali), z indeksem prędkości T oraz H, od 195/45 R16 84H do 215/65 R16 98 H.

fot. © :