Nowe opony : aktualności producentów opon - Apollo prezentuje w Genewie dwie nowe opony przeznaczone na rynek europejski

Apollo prezentuje w Genewie dwie nowe opony przeznaczone na rynek europejski

Nowe opony Opublikowano 24-03-17 autor Yannick O’Conor

Indyjski producent Apollo skorzystał z okazji jaką był Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie, by zapowiedzieć dwie nowe opony, które niedługo trafią na rynek europejski. Amazer 4G ECO jest przeznaczony do nowoczesnych aut kompaktowych, a Apterra HT2 do SUV-ów.

AMAZER_4G_ECO fot. © : Apollo 2017

Po zdobyciu mocnej pozycji w Indiach, Apollo rusza na podbój Europy. Indyjski producent zaprezentował w Genewie opony, które już wkrótce trafią do sprzedaży na terenie Europy. Ich główną zaletą ma być wysoki poziom oferowanego bezpieczeństwa.

Ekologiczna opona do samochodów osobowych

Amazer 4G ECO jest określany jako ekologiczna i bezpieczna opona do nowoczesnych aut kompaktowych. Nowość ta charakteryzuje się lepszą zwrotnością i przyczepnością oraz gwarantuje skuteczne hamowanie na mokrej drodze. Świadczy o tym ocena B na etykiecie EU w tej kategorii dla wszystkich dostępnych obecnie rozmiarów. Wewnętrzne testy Apollo wykazują również niższe o 25% opory toczenia względem poprzedniego modelu, Amazer 4G. Przekłada się to na oceny B i C na etykiecie UE w kategorii zużycia paliwa, w zależności od rozmiarów.

Z kolei projekt bieżnika ma zapewniać lepszy komfort jazdy. Model Amazer 4G Eco powinien być dostępny w kwietniu w 27 rozmiarach, od 13 do 15 cali.

„Wszystkomająca” opona do SUV-ów

Opona Apollo HT2, przeznaczona do SUV-ów oraz aut z napędem 4x4, uzyskała ocenę B na etykiecie UE w kategorii hamowania na mokrej drodze. Z kolei zużycie paliwa oceniono na C. Wysokie parametry uzyskano dzięki bardziej jednorodnemu bieżnikowi, który utrudnia nierównomierne zużycie ogumienia, co pozwala wydłużyć okres eksploatacji opony. Producent obiecuje bardziej komfortową jazdę, wyższy poziom bezpieczeństwa oraz lepsze pochłanianie energii wstrząsów. Dostępna w 6 rozmiarach, od 16 do 18 cali, Apterra HT2 trafi do europejskich sklepów już w kwietniu.