Nowe opony : aktualności producentów opon - AllSeasonContact: nowa opona całoroczna marki Continental

AllSeasonContact: Continental prezentuje nową oponę całoroczną

Nowe opony Opublikowano 22-05-17 autor Yannick O’Conor

Niemiecki producent zapowiedział nową oponę całoroczną: Continental AllSeasonContact.

contiallseasoncontact Nowa opona AllSeasonContact marki Continental oferuje dobre osiągi w przypadku aut miejskich poruszających się w klimacie umiarkowanym. - fot. © : Continental

Opona całoroczna o wyważonych osiągach

Continental opisuje swoją nową oponę całoroczną AllSeasonContact jako model oferujący wyważone osiągi tak latem, jak i zimą, gwarantując jednocześnie niskie opory toczenia. 

Jeśli chodzi o osiągi w warunkach zimowych, nowy Continental AllSeasonContact dobrze radzi sobie z niskimi temperaturami dzięki mieszance gumowej na bazie żywicy oraz dużej zawartości krzemionki. Niemiecki producent obiecuje również optymalną przyczepność na ośnieżonych i mokrych drogach. Podobnie jak konkurencyjne produkty, takie jak CrossClimate marki Michelin lub Vector4Seasons firmy Goodyear, opona Continental posiada znak 3PMSF, świadczący o wysokiej skuteczności w warunkach zimowych, oraz oznaczenie M+S.

allseasoncontact-bieżnikfot. © : Continental

Continental gwarantuje dobrą efektywność zimą, ale nie zapomina też o jeździe latem. Otwarta strefa barkowa pozwala oponie AllSeasonContact zachować przyczepność oraz uniknąć aquaplaningu dzięki bardziej skutecznemu odprowadzaniu wody. Sztywna struktura opony oraz zredukowana liczba lameli oferują wyższą precyzję prowadzenia oraz skuteczne hamowanie na suchej drodze latem. Niemiecki producent obniżył również opór toczenia dzięki zoptymalizowanemu bieżnikowi oraz przeprojektowanej geometrii boku opony, nie zaniedbując bynajmniej bezpieczeństwa.

Widać to po ocenach na etykiecie UE. Np. w przypadku rozmiaru 205/55 R16 94V model Continental AllSeasonContact jest jedną z najlepiej ocenianych opon pod względem oporu toczenia, o czym świadczy ocena B w tej kategorii. Taką samą ocenę opona otrzymała w kategorii hamowania na mokrej drodze, i to we wszystkich dostępnych rozmiarach. 

Dostępność

Opona AllSeasonContact będzie wkrótce dostępna w 30 rozmiarach, na felgi od 14 do 18 cali.