Szukam letnich opon do Lexusa LS430 . Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Szukam letnich opon do Lexusa LS430

Witam,Szukam letnich opon do Lexusa LS430 w rozmiarze 255/55 R17 . Na rynku jest bardzo duży wybór, mnie interesują tylko te "ciche" oraz nie ulegające ząbkowaniu. Oczywiście ważne są również inne aspekty jak optymalna przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni oraz najlepszy wybór w proporcji jakość-cena.Pozdrawiam,

Przesłano dnia 16-03-15 autor pytania Gość 11384

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnie odpowiedzi

Najnowsze    Najstarsze
OdpowiedźAutorData

Witamy ponownie,

Różnica w cenie tego samego modelu opon i w tym samym rozmiarze może wynikać z daty produkcji opon. Różnice oczywiście występują też pomiędzy różnymi sprzedawcami.

Naszym zdaniem Turanza T001 będzie się dobrze sprawować w tym modelu Lexusa. Jednak zawsze może Pan zwrócić się Pan do producenta pojazdu i sprawdzić jakie opony były w nim oryginalnie montowane, lub czy jakieś były do niego specjalnie polecane.

Pozdrawiamy,
Ekipa rezulteo 

rezulteo 6 maj 10:53

Witamy ponownie,

Różnica w cenie tego samego modelu opon i w tym samym rozmiarze może wynikać z daty produkcji opon. Różnice oczywiście występują też pomiędzy różnymi sprzedawcami.

Naszym zdaniem Turanza T001 będzie się dobrze sprawować w tym modelu Lexusa. Jednak zawsze może Pan zwrócić się Pan do producenta pojazdu i sprawdzić jakie opony były w nim oryginalnie montowane, lub czy jakieś były do niego specjalnie polecane.

Pozdrawiamy,
Ekipa rezulteo 

rezulteo 6 maj 10:53

Witam ponownie,

Niemal ostatecznie zdecydowałem się na Bridgestone Turanza T001 w rozmiarze 225 55 R17 97W lub V. Na rynku jest wiele rodzajów opon w identycznych indeksach nośności i prędkości, ale różniących się nawet dość znacznie ceną, z czego to wynika - czy to są te same opony?

Czy są jakieś typy opon dedykowanych dla Lexusa? Obawiam się niepożądanych skutków typu ząbkowanie lub brak niepożądanych reakcji auta, które swoje waży. Czy na polskie drogi zapobiegawczo wskazane by było użyć wyższego indeksu nośności lub szukać opon wzmacnianych?

Pozdrawiam,

Gość 11384 5 maj 22:38

Witamy ponownie,

Możemy polecić Panu jedynie opony, które zostały obietywnie ocenione przez różne instytucje. Czasami mamy również możliwość przetestowania opon osobiście, wtedy wydajemy naszą opinię na temat danego produktu.

Jest wiele stron, na których użytkownicy opon mogą wyrażać swoje opinie. Ma Pan rację, często to klienci niezadowoleni wypowiadają się w internecie - jednak warto wziąć te negatywne opinie także pod uwagę. Trzeba podkreślić, że również jeśli chodzi o marki z najwyższej półki, nie są one wolne od takich ocen. 

Wróćmy do Pana Lexusa LS430. Kierując się aspektem cenowym i mając na uwadze zachowanie proporcjonalnie jak najlepszych osiągów, wybraliśmy kolejne 3 opony:

1. 399 zł: http://www.rezulteo-opony.pl/opony-bridgestone/opona-dueler-h-slash-p-sport/ceny-225-55-R17-97W-10540

2. 408 zł: http://www.rezulteo-opony.pl/opony-hankook/opona-ventus-s1-evo2-k117/ceny-225-55-R17-97W-19023568

3. 375 zł: http://www.rezulteo-opony.pl/opony-kumho/opona-ecsta-x3-kl17/ceny-225-55-R17-97W-10598

Polecamy poczytanie o tych i innych oponach, które Pana interesują w zakładce "testy opon" dostępnej przy każdym produkcie. 

Pozdrawiamy,
Ekipa rezulteo 

rezulteo 20 mar 14:41

Cena oczywiście jak najniższa, ale nie interesują mnie chińskie ranie opony poniżej kwoty 300zł. Problem polega na małej popularności i braku obiektywnych opinii na temat takich opon jak np GT Radial. Jedynie z opinii zakładów które je sprzedają wiadomo mi, że niektórzy klienci jeżdżą na tych oponach już po kilka sezonów i bardzo sobie chwalą. W sieci czyta się o porównaniach, możliwe, że sponsorowanych przez wielkich producentów, gdzie nowości pozycjonuje się gdzieś tam na ostatnich pozycjach w rankingach. Niestety siła marketingu robi swoje, tylko niewiele nowych firm ma szansę zaistnieć na rynku, kusząc oczywiście niższą ceną - inaczej nikt by tego nie kupił.

W mojej ocenie najlepszą reklamą produktu jest zadowolony użytkownik, problem polega na tym, że trudno do niego dotrzeć. Większość osób wypowiadających się w sieci to ci niezadowoleni. Po dobrze zakupiony produkt klient wraca i można jedynie po danych sprzedażowych wywnioskować w jakiś sposób o wysokiej jakości, ale i to czasami bywa złudne - niektórzy po prostu drogą prób i błędów szukają tańszej alternatywy dla dużo droższych markowych opon.

Gość 11384 19 mar 11:49

Dzień dobry,

Opony polecone przez nas wcześniej to rzeczywiście jedne z najdroższych, ale również z optymalnymi osiągami. Jeśli jest taka możliwość, lepiej nie iść na zbyt duże ustępstwa w sprawie jakości.

Jednak tak jak Pan mówi, czasami da się znaleźć opony z średniej półki, które będą spełniać wymogi przy odpowiednio niższej cenie.

Prosimy o podanie maksymalnego budżetu na komplet opon, postaramy się znaleźć produkty, które będą miały w tym przedziale cenowym jak najlepsze osiągi.

Pozdrawiamy,
Ekipa rezulteo 

rezulteo 19 mar 10:30

Czołówka to również najwyższe ceny ;-)

Trzeba czasami dać szansę nowym markom na rynku. Ich produkty mogą być w dużo atrakcyjniejszej cenie za bardzo zbliżoną jakość. Jak sprawdzają się takie marki jak Hankook czy GT radial na tle przodujących producentów?

Gość 11384 18 mar 18:10

Witamy ponownie,

Dziękujemy za te dodatkowe informacje. 

W rozmiarze 225 55 R17 polecamy następujące opony:

- Bridgestone Turanza T001

- Continental ContiEcoContact 5

- Michelin Primacy 3

Opony w powyższych linkach mają indeks nośności 97, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby go zwiększyć. Tak jak Pan wspomniał, LS430 to potężny samochód.

Te opony to najwyższa półka. Najtańsza z nich to Bridgestone, ale ma takie same noty na etykiecie co Continental. W testach przoduje Continental, jest jednak ciut droższy. Najcichsze są opony Michelin: różnica wynosi 2 decybele. Jeżeli chce Pan sprawdzić jak te 2 db sprawdzają się w praktyce, polecamy nasz symulator hałasu zewnętrznego.

Wszystkie trzy modele to najlepsza jakość w dość rozsądnych cenach jak na ten rozmiar. Polecamy zapoznać się z zakładką "Podobne opony". Po kliknięciu można filtrować listę wg wybranych kryteriów, np. cena, oszczędność.

Polecamy się na przyszłość,
Ekipa rezulteo

 

rezulteo 18 mar 16:56

Przepraszam, rzeczywiście pomyliłem szerokość opony, ma być 225/55 R17.

Duża stacja wymiany opon z której usług korzystam nie zaleca zmiany położenia opon, ale na popularnych stronach motoryzacyjnych są różne zdania na ten temat.

LS to auto ważące niemal 2 tony, wymaga indeksu nośności 101W, prędkości V. Szukam optymalnego wyboru w relacji jakość - cena.

Pozdrawiam,

Gość 11384 17 mar 19:06

Witamy w rezulteo!

Przeszukaliśmy wszystkie nasze bazy danych i nie znaleźliśmy w nich rozmiaru, o którym mowa jako homologowanego do Lexusa LS430. 
Producent pojazdu podaje dwa rozmiary jako najbardziej optymalne:
- 225 55 R17 97W
- 245 45 R18 96W

My zawsze polecamy jedynie te opony, których rozmiary są homologowane do danego samochodu. Prosimy więc o sprawdzenie jeszcze raz rozmiaru i odpowiedź, wtedy będziemy mogli polecić jakieś konkretne produkty.

Jesli chodzi o ząbkowanie, to zazwyczaj problem ten dotyczy samochodów z wielowahaczowym zawieszeniem, czasami związane jest to z stylem jazdy, czasami (coraz rzadziej) z wadliwą oponą, a czasami z jej bieżnikiem. Te mocno "ponacinane", choć doskonale będą odprowadzać wodę, będą również bardziej podatne na ząbkowanie.

Aby temu zapobiec, warto zamieniać opony miejscami co 8 000 -10 000 kilometrów. Warto również sprawdzić geometrię kół. 

Dołącz do nas również na Facebooku i Twitterze!

Pozdrawiamy,
Ekipa rezulteo 

 

rezulteo 17 mar 16:17
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta
Słowa kluczowe

Ostatnie pytania wg tematu