Różne etykiety na oponach Vredestein Sportrac 5, czy to wpływa na prowadzenie samochodu?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Różne etykiety na oponach Vredestein Sportrac 5, czy to wpływa na prowadzenie samochodu?

Witam, właśnie zakupiłem opony Vredestein Sportrac 5 195/65 R15 91H, 3 sztuki mają oznaczenia oporów toczenia jako C, a jedna jako E. Na stronie Vredestein udało mi się znaleźć, że 3 opony były wyprodukowane krótko przed zmianą etykiet, ostatnia zaraz po zmianie. Posiadacie może informacje z czego może wynikać zmiana oraz czy założenie takiego kompletu może wpłynąć negatywnie na prowadzenie samochodu?

Przesłano dnia 31-10-14 autor pytania Gość 10521

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnie odpowiedzi

Najnowsze    Najstarsze
OdpowiedźAutorData

Wracając do mojego pytania w sprawie not dla opon Vredesteina to są to takie same modele opon o takich samych rozmiarach i indeksach. Udało mi się uzyskać odpowiedź na to pytanie od firmy Vredestein i jakby ktoś jeszcze miał taki problem w przyszłości to umieszczam ją poniżej:

"Szanowny Panie,

Dział Badań i Rozwoju cały czas pracuje nad ciągłym udoskonalaniem produktów i ocenia je pod względem zachowania na drodze. Wiedza na ten temat jest od razu stosowana w naszych produktach.
Regulacje dotyczące etykiet opon zobowiązują nas do stosowania poprawnych (wg najnowszej znanej technologii) wartości w każdej oponie. Służą one konsumentom do podjęcia decyzji o zakupie konkretnej opony. Wszystko to powoduje, że mogą pojawić się różne wartości etykiet w produktach z różnych partii. Gdyby wartości etykiet opon, które zostały wyprodukowane w różnych okresach, zmieniły się zbyt istotnie, by można było je zamontować na jednej osi, nasza firma zmieniłaby nazwę produktu. Wszystko po to, by zapobiec problemom, które mogłyby wystąpić.

Zmiana wartości oporów toczenia pomiędzy E a C wygląda na znaczną, ale ponieważ nie istnieje kategoria D, czasami minimalna zmiana, np. urządzenia pomiarowego powoduje przeskok z E do C lub na odwrót. Może więc Pan bez ryzyka stosować opony z różnymi wartościami etykiet na jednej osi. "

Gość 10521 6 lis 08:38

Dzień dobry

Dziękujemy za zadanie pytania. Jest to bardzo dziwne, że etykiety różnią się między sobą dla tej samej opony.
Proszę na początek sprawdzić czy posiadane opony są w tym samym rozmiarze zwłaszcza chodzi tutaj o indeksy prędkości i nośności. Przypominamy, że etykiety na opony posiadają różne noty w zależności od danego rozmiaru!
Być może nastąpiła jakaś korekta do not, albo zmiana linii produkcyjnej? Chyba, że etykieta została wydrukowana niepoprawnie…
Takie informacje można uzyskać tylko u samego źródła, czyli u producenta opon. Najlepiej proszę się z nim skontaktować i dopytać czy rzeczywiście nastąpiła jakaś zmiana w etykietach i w osiągach samych opon.

Zapraszamy także na nasze profile w mediach społecznościowych! Więcej informacji z branży opon oraz różnych ciekawostek ze świata motoryzacji na Twitterze oraz na Facebooku.  

Pozdrawiamy,

Rezulteo

rezulteo 4 lis 11:49
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta
Słowa kluczowe Sportrac 5, Vredestein

Ostatnie pytania wg tematu