Jaki rozmiar opon zimowych zamontować do Opla Signum?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Jaki rozmiar opon zimowych zamontować do Opla Signum?

Witam serdecznie,Chciałbym kupić opony zimowe do Opla Signum 2005 1,9cdti 150KM. Wg katalogów doboru opon znalazłem informacje o wymiarach opon - 215/55R16. Takie też opony mam aktualnie zamontowane - firmy Nokian. Niestety jeździłem na tych oponach w lecie, w związku z czym będę musiał je chyba wymienić na nowe. W lokalnym warsztacie dowiedziałem się, że można założyć opony o szerokości 205 zamiast 215, jednak w żadnym katalogu online nie znalazłem potwierdzenia - wszędzie podają 215. Czy można zainstalować 205? Chciałem kupić opony Nokian W+, ale w rankingu zauważyłem opony Hankook W-310 mają lepsze etykiety zużycia paliwa i drogi hamowania przy jednocześnie mniejszej cenie.PozdrawiamAndrzej

Przesłano dnia 05-11-14 autor pytania Gość 10569

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Witamy serdecznie,

Dziękujemy za zadane pytanie. Specjalnie zweryfikowaliśmy tę informację i informujemy, że rzeczywiście możliwe jest zamontowanie opony zimowej o rozmiarze 205 55 R16 91V.

Zaktualizowaliśmy także naszą listę rozmiarów homologowanych dla podanego samochodu w tej konkretniej wersji silnikowej, którą można zobaczyć pod linkiem: rozmiary opon do Opla Signum

Jeśli chodzi o wybór opon to polecamy skorzystać z naszej porównywarki. Pod podanym linkiem wystarczy kliknąć na dany rozmiar, a pojawi się lista wielu modeli. Aby zawęzić wybór można skorzystać z filtrów znajdujących się po lewej stronie, do których należą konkrene osiągi bądź widełki cenowe. 

Można także porównać modele między sobą jak i ich ceny. Nasze opinie zawarte są w opisie opon w zakładce "testy opon". Jest to system, który jest wypadkową wielu testów wykonywanych przez znane i renomowane instytucje.  

Zapraszamy także na nasze profile w mediach społecznościowych! Więcej informacji z branży opon oraz różnych ciekawostek ze świata motoryzacji na Twitterze oraz na Facebooku.   

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia,
Ekipa rezulteo

rezulteo 6 lis 10:27
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta
Słowa kluczowe W+, Hankook, Nokian

Ostatnie pytania wg tematu