Moje opony Uniroyal rallye 4x4 street zużyły się po przejechaniu 10 000 km. Czy to normalne?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Moje opony Uniroyal rallye 4x4 street zużyły się po przejechaniu 10 000 km. Czy to normalne?

W październiku 2009 zamontowałem 2 opony Uniroyal 215/65x16 H Rallye 4x4 Street. Teraz zalecono mi ich wymianę, ponieważ są zużyte, a przejechałem na nich 10 000 km. W sklepie, w którym kupiłem te opony, powiedziano, że ich zużycie jest związane z nadmiernym pompowaniem. W moim samochodzie podana jest informacja, że ciśnienie w oponach powinno wynosić 2,5 bar, zalecane jest też pompowanie nieco więcej, to znaczy o 0,2 bar. Po kontroli okazało się, że ciśnienie w oponach wynosi 2,7 bar.

Przesłano dnia 27-10-10 autor pytania Gość

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Czas użytkowania opony zależny jest od kilku czynników: rodzaju dróg, na których użytkowana jest opona, ich nawierzchni, zakrętów, stylu jazdy, regulacji samochodu oraz parametrów opony. Dlatego też sama liczba przejechanych kilometrów nie wystarczy do określenia jakości opony. Należałoby dysponować danymi porównawczymi różnych opon na tym samym samochodzie i w tych samych warunkach użytkowania. Nadmierne pompowanie opony powoduje zużywanie się bieżnika w jego środkowej części. W oponach przednich nieprawidłowe ustawienie kół powoduje zużywanie się opon rosnąco od jednego boku do drugiego. Na podstawie stwierdzonego typu zużywania się opon możesz ustalić jego przyczynę.

rezulteo 27 paź 10:02
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta
Słowa kluczowe Rallye 4X4 Street, Uniroyal

Ostatnie pytania wg tematu