Michelin czy Goodyear?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Michelin czy Goodyear?

Dzień dobry,zainteresowały mnie opony: Michelin Primacy 3 205/55R16 Goodyear Efficient Grip Performance 205/55R16Czy Państwo mogą mi doradzić/polecić jakie opony kupić? Rożnica cenowa opon jest nawet nie duża 50-60zł, tylko do samego końca nie jestem pewny czy inwestować w droższe opony Michelin czy jednak kupić Goodyear. Obawy jakie mam do opon Goodyear, to to że po 2-3 sezonach będą do wymiany i może dlatego lepiej zainwestować w Michelin, w których mam nadzieje, że ich zużycie jest o wiele wiele mniejsze i pozwolą na jazdę przez więcej sezonów.Ważne dla mnie kryteria właśnie to zużycie (ścieralność) tych opon, oraz hałas? Warunki jazdy jak hamowanie, przyczepność mają podobne.Opony mają być dla samochodów:Model samochodu to: VW GOLF V 1.6 benzyna z 2006r. Rozmiar opon: 205/55 R16 91V Styl jazdy: jazda w mieście. oraz Model samochodu to: Passat B6 1.9TDI z 2006r. Rozmiar opon: 205/55 R16 91V Styl jazdy: jazda w mieście.Dziękuje.

Kategoria : Marki opon
Przesłano dnia 23-03-16 autor pytania Gość 13905

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Witamy!

Dziękujemy za wyczerpujące informacje zawarte w Twoim pytaniu.

Trzeba wziąć pod uwagę, że każdy z tych dwóch modeli opon jest przeznaczony do innego segmentu samochodów.

EfficientGrip Performance jest bardziej odpowiedni dla kompaktów typu Golf. Z kolei Primacy 3 lepiej sprawdzi się na sedanie typu Passat.

Jeśli chodzi o parametry tych opon, to możesz zobaczyć noty, jakie uzyskały one pod kątem parametrów, które cię interesują, pod tym linkiem: 

W naszej punktacji ścieralność opon (trwałość, żywotność) to parametr w kategorii Oszczędności, zaś hałas wchodzi do kategorii Komfort.

Testy EfficientGrip Performance

Testy Primacy 3

Dziękujemy i do szybkiego zobaczenia w rezulteo.

rezulteo 24 mar 12:22
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta

Ostatnie pytania wg tematu