Która opona będzie najlepsza do mojego auta, Dunlop czy Goodyear?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Która opona będzie najlepsza do mojego auta, Dunlop czy Goodyear?

Witam, Chcę kupić nowe opony r16 zastanawiam się nad tymi modelami:-dunlop sport blueresponse -dunlop sport maxx rt -goodyear efficient perfomancezależy mi na tym, żeby opona była bardzo dobra na mokrym i suchym. Lubię czasem pojeździć agresywnie wiec chciałbym, żeby też była czuła na ruch kierownicy i trzymała w zakretach, ale przy okazji także i do normalnej spokojnej jazdy. I aby trwałość opony była dobra jeśli chodzi o ścieralność.

Przesłano dnia 12-05-14 autor pytania Gość 9374

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Witamy,

Niestety nie znamy dokładnego rozmiaru opon i modelu samochodu, ale wszystkie niezbędne informacje o osiągach uzyskane na podstawie wielu testów tych modeli są na naszej stronie pod linkami:

- opona Dunlop Sport BluResponse
- opona Dunlop Sport Maxx RT 
- opona Goodyear EfficientGrip Performance 

Na początek należy powiedzieć, że wszystkie opony są z najwyższej „półki”. Dwie pierwsze propozycje służą bardziej do jazdy sportowej, co nawet sugeruje ich nazwa. Środkowa opona przeznaczona jest bardziej do samochodów z mocnymi silnikami. Pierwsza ma służyć głównie autom kompaktowym i rodzinnym. Goodyear wymienionym powyżej produktem chce wyposażać auta klasy średniej i wyższej.

Hamowanie na mokrej nawierzchni można sprawdzić na etykietach, ale należy pamiętać, że noty różnią się w zależności od konkretnego rozmiaru. A co można powiedzieć na temat testów? Opony te są generalnie bardzo porównywalne. Wszystkie uzyskały maksymalną liczbę gwiazdek w kryterium bezpieczeństwa i komfortu. Nieznaczniej słabiej w kryterium oszczędności wypadł model Sport Maxx RT (jedna gwiazdka mniej). Zachęcamy do porównania osiągów, które są ważne w tym przypadku i oczywiście do porównania cen, bo to też ma duże znaczenie przy wyborze opon.

Pozdrawiamy,

Ekipa rezulteo

rezulteo 13 maj 13:27
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta

Ostatnie pytania wg tematu