Kiedy najkorzystniej kupić opony letnie pod względem ceny oraz dobrej daty produkcji opon?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Kiedy najkorzystniej kupić opony letnie pod względem ceny oraz dobrej daty produkcji opon?

Witam. Opony letnie obecnie używane dobiegły do kresu używalności. Planuję zatem zakup opon nowych na kolejny sezon letni. Pytanie moje brzmi: kiedy najkorzystniej kupić opony letnie pod względem ceny oraz dobrej daty produkcji opon? Sporo się o tym naczytałem i mam już mętlik w głowie. Jaka jest Wasza opinia?

Przesłano dnia 21-10-14 autor pytania Gość 10424

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Witamy,

To jest bardzo często zadawane pytanie. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych okresów wyprzedaży np. w sklepach odzieżowych, ale z oponami bywa różnie.
Trzeba powiedzieć, że wszystko zależy od sklepu. Część z nich organizuje sezonowe wyprzedaże lub tzw. czyszczenie magazynów.
W tej chwili pracujemy nad powrotem na naszą stronę wykresu przedstawiającego ewolucję cen dla danego modelu opony i już wkrótce będzie on dostępny w zakładce porównanie cen opon w opisie konkretnej opony.
Co do cen to zdania są podzielone i tak naprawdę ewentualnie okazje zależą od tego czy sklepy potrzebują miejsca w magazynach, ale także ile opon danego rodzaju i rozmiaru im pozostało. Może się okazać, że akurat opony letnie marki i modelu X Y będą tańsze, a ceny X K będą na niezmienionym poziomie.

Jeżeli chodzi o wiek opony, czyli branżowo mówiąc DOT, to należy za każdym razem pytać sprzedawcy kiedy opona została wyprodukowana. Część sklepów internetowych podaje takie informacje w opisie danego produktu.

Zapraszamy także na nasze profile w mediach społecznościowych! Więcej informacji z branży opon oraz różnych ciekawostek ze świata motoryzacji na Twitterze oraz na Facebooku

Pozdrawiamy,

Rezulteo

rezulteo 21 paź 11:41
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta

Ostatnie pytania wg tematu