Jakie opony letnie w rozmiarze 225 55 R17 wybrać, by miały najkrótsze hamowanie?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Jakie opony letnie w rozmiarze 225 55 R17 wybrać, by miały najkrótsze hamowanie?

Witam, Potrzebuję opony letnie w rozmiarze 225/55R17 indeks Y, z możliwie najkrótszą drogą hamowania na SUCHEJ nawierzchni (na tym zależy mi najbardziej), z segmentu premium. Co by Państwo proponowali?

Przesłano dnia 19-08-14 autor pytania Gość 10003

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Witamy,

Nie znamy modelu samochodu, ale mamy nadzieję, że podany rozmiar jest homologowany przez producenta. Oczywiście indeksy możemy zwiększać od wartości podanej przez producenta - piszemy w liczbie mnogiej, bo należy pamiętać także o indeksie nośności.
Wszystko tak naprawdę zależy od budżetu, gdyż te najlepsze opony należą do grupy najdroższych. Jeżeli bardzo ważne jest kryterium hamowania na suchej nawierzchni to mamy w opisie każdej opony zakładkę „testy opon”, gdzie są szczegółowe noty za hamowanie na suchej nawierzchni i nie tylko. Należy także zastanowić się przy wyborze opon czy jeździmy dynamicznie, sportowo i wybieramy opony o takim charakterze, czy raczej nasza jazda jest mniej dynamiczna.
Zapraszamy do wyszukiwania w rezulteo i zapoznawania się z rezultatami testów oraz opisami opon.

Pozdrawiamy,

Ekipa rezulteo 

rezulteo 20 sie 14:17
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta

Ostatnie pytania wg tematu