Jaki rozmiar opon można zamontować do Lexusa IS 220d?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Jaki rozmiar opon można zamontować do Lexusa IS 220d?

Mam do kupienia opony zimowe o wymiarze 225x50x17 czy będzie dużym problem zamontować do Lexusa IS 220d wiem, że fabrycznie jest (225x45x17) i jaki będzie skutek w jeździe czy to dopuszczalne może być proszę o opinie?

Przesłano dnia 08-11-14 autor pytania Gość 10598

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Witamy, 

 

Dziękujemy za pytanie.

Jak widać to pod linkiem rozmiary opon do Lexusa IS 220d producent tego auta przypisał do niego 5 rozmiarów homologowanych. My doradzamy montaż tylko właśnie takich. Przy tych rozmiarach auto zachowuje optymalne osiągi i poprawie trzyma się drogi. Ich montaż pozwala na bezpieczną jazdę oraz eksploatacje samochodu.

Jedynym odstępstwem może być zmiana indeksów prędkości i nośności na wyższe. Wyjątkiem jest zmiana indeksu prędkości w przypadku tylko opon zimowych. Indeks ten można zmniejszyć, ale przy kierownicy musi pojawić się specjalna naklejka informująca z jaką dopuszczalną maksymalną prędkością samochód może poruszać się na danych oponach.

Zapraszamy także na nasze profile w mediach społecznościowych! Więcej informacji z branży opon oraz różnych ciekawostek ze świata motoryzacji na Twitterze oraz na Facebooku.  

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia,

Ekipa rezulteo

 

 

 

rezulteo 10 lis 12:35
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta
Słowa kluczowe

Ostatnie pytania wg tematu