Jaki rozmiar opon do Forda Kuga II?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Jaki rozmiar opon do Forda Kuga II?

Mam pytanie, bo jak wyszukuję opony do samochodu - Ford Kuga II FWD 2013 1.6 150 KM wychodzą 3 rozmiary - dwa 99V i jeden 97V. W dokumentach "homologacja" w punkcie zespół opona / koło pisze, że powinny być 99V. O ile niższe odnośnie prędkości mogą być z naklejką to niższe odnośnie nośności raczej nie mogą być?

Przesłano dnia 23-12-13 autor pytania Gość 8594

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

 

Witamy

Dziękujemy za pytanie.

Indeksy prędkości i nośności idą w parze z danym rozmiarem ogumienia. Rzeczywiście nie jest dopuszczalne obniżanie indeksu nośności dla danego rozmiaru. 
My jednak w rezulteo podajemy wszystkie rozmiary homologowane dla danego auta, jest więc możliwe, że w rozmiarze 17 cali występuje indeks nośności 99, zaś w rozmiarze 18 cali - 97.
Należy pamiętać, że w zależności od wersji posiadanego auta jest ono fabrycznie wyposażone w określony rozmiar i producent w dokumentacji technicznej może podawać tylko ten jeden rozmiar, chociaż dla danego modelu mogą być też homologowane inne rozmiary ogumienia.
W tym przypadku obydwa rozmiary posiadające różne indeksy nośności są możliwe i legalne, trzeba jedynie pamiętać o zmianie felgi w razie zmiany rozmiaru.

Dla informacji w rezulteo wykorzystujemy oficjalną bazę danych organizacji, która nadaje homologacje rozmiarów opon dla producentów pojazdów.

Pozdrawiamy,

Ekipa REZULTEO

 

 

rezulteo 23 gru 13:36
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta
Słowa kluczowe

Ostatnie pytania wg tematu