Gdzie znaleźć informacje dotyczące klas na etykietach na opony?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Gdzie znaleźć informacje dotyczące klas na etykietach na opony?

Witam, Poszukuję odpowiedzi na pytanie o klasy efektywności - gdzie znajdę porównywarkę lub informacje w sieci, gdzie będę mógł otrzymać informacje dotyczące jaki producent oferuje opony w klasie A, jakie w klasie B itd. Pozdrawiam Tomasz

Przesłano dnia 02-10-13 autor pytania Gość 7939

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Witamy,

Dziękujemy bardzo za przesłanie pytania. Zapewne w chodzi o europejskie etykiety na opony. Wszystkie informacje o etykietach na opony znajdują się w naszych dwóch rubrykach w aktualnościach oraz w poradniku kierowcy - oto linki:

> etykiety na opony  - poradnik 

> aktualności o etykietach na opony 

Jeżeli chodzi o samych producentów to każdy z nich musi od 1 listopada 2012 roku umieszczać je na sprzedawanych oponach na terenie UE. Noty w danym kryterium zależą oczywiście od modelu jak i rozmiaru opony. Klasy, jakie zostały przyznane danym modelom i rozmiarom można znaleźć na naszej stronie po wpisaniu rozmiaru czy wybraniu modelu opony na liście rezultatów lub w opisie opony (wystarczy kliknąć na flagę Unii Europejskiej -> proszę upewnić się, że akurat są to noty dla danego rozmiaru).

Dodatkowo bardzo zachęcamy do korzystania z naszego unikatowego symulatora do etykiet na opony. Pozwala on na zobrazowanie jakie są różnice pomiędzy klasami opon. Między innymi możemy wyliczyć oszczędności na paliwie czy posłuchać różnice w hałasie zewnętrznym.

Pozdrawiamy,

Rezulteo 

rezulteo 4 paź 02:02
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta

Ostatnie pytania wg tematu