Czy to prawda, że opona typu runflat musi zostać wymieniona po przebiciu?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Czy to prawda, że opona typu runflat musi zostać wymieniona po przebiciu?

Czy to prawda, że opona typu runflat musi zostać wymieniona po przebiciu?

Przesłano dnia 27-10-10 autor pytania Gość

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Jeśli Twoja opona runflat jest nienaprawialna, oznaczenie informujące o tym znajduje się na boku opony.

\n

Jeśli na boku opony nie ma takiego oznaczenia, oznacza to, że oponę runflat można naprawić jak zwykłą oponę. Należy więc przestrzegać zwykłych zasad i zlecić kontrolę opony fachowcowi, który ją zdemontuje, zbada jej stan wewnętrzny, określi miejsce i rozmiary uszkodzenia, a jeśli to możliwe, naprawi uszkodzenie od wewnątrz. Technologia runflat ma swoją specyfikę i niektórzy producenci mogą narzucać pewne ograniczenia dotyczące naprawialności oraz liczby możliwych napraw.

\n

Ponadto rezulteo radzi nie naprawiać opony runflat w przypadku przekroczenia któregoś z ograniczeń dotyczących użytkowania wszystkich opon tego typu: prędkość ponad 80 km/h w trybie bez powietrza i/lub przejechany dystans ponad 80 km w trybie bez powietrza. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do któregoś z tych punktów radzimy wymienić oponę na nową. Opona jest gwarancją Twojego bezpieczeństwa na drodze.

rezulteo 27 paź 09:58
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta

Ostatnie pytania wg tematu