Czy to prawda, że opona typu runflat musi zostać wymieniona po przebiciu?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.
Center

Czy to prawda, że opona typu runflat musi zostać wymieniona po przebiciu?

Czy to prawda, że opona typu runflat musi zostać wymieniona po przebiciu?

Przesłano dnia 27-10-10 autor pytania Gość

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Jeśli Twoja opona runflat jest nienaprawialna, oznaczenie informujące o tym znajduje się na boku opony.

\n

Jeśli na boku opony nie ma takiego oznaczenia, oznacza to, że oponę runflat można naprawić jak zwykłą oponę. Należy więc przestrzegać zwykłych zasad i zlecić kontrolę opony fachowcowi, który ją zdemontuje, zbada jej stan wewnętrzny, określi miejsce i rozmiary uszkodzenia, a jeśli to możliwe, naprawi uszkodzenie od wewnątrz. Technologia runflat ma swoją specyfikę i niektórzy producenci mogą narzucać pewne ograniczenia dotyczące naprawialności oraz liczby możliwych napraw.

\n

Ponadto rezulteo radzi nie naprawiać opony runflat w przypadku przekroczenia któregoś z ograniczeń dotyczących użytkowania wszystkich opon tego typu: prędkość ponad 80 km/h w trybie bez powietrza i/lub przejechany dystans ponad 80 km w trybie bez powietrza. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do któregoś z tych punktów radzimy wymienić oponę na nową. Opona jest gwarancją Twojego bezpieczeństwa na drodze.

rezulteo 27 paź 09:58
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta

Ostatnie pytania wg tematu