Czy opony letnie Uniroyal RainExpert są dobre do Fiata Punto II EL?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Czy opony letnie Uniroyal RainExpert są dobre do Fiata Punto II EL?

Witam,Czy opony letnie Uniroyal RainExpert w rozmiarze 165/70R14 81T to optymalny pod względem stosunku ceny do jakości wybór do Fiata Punto II FL z silnikiem 1.2 z 2005 roku? Spośród parametrów opony zależy mi przede wszystkim na bezpieczeństwie. Dziękuję za odpowiedź.Bartosz

Przesłano dnia 31-03-14 autor pytania Gość 9121

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Witamy,

Dziękujemy za pytanie. Marka Uniroyal należy do tych ze „średniej półki”. Według naszych testów model RainExpert posiada 4 na 5 gwiazdek w dziedzinie bezpieczeństwa. Szczególnie dobrze opona ta radzi sobie na mokrej nawierzchni, gdyż otrzymała notę 10 na 10 możliwych w zakresie zwalczania zjawiska Aquaplaningu, 8,4 na 10 – za przyczepność na  mokrym i podobny wynik jest także za hamowanie. Ta marka właśnie słynie z opon dobrych na deszczową pogodę, jest także komfortowa, ale wadą jest mała oszczędność – otrzymała tylko dwie na 5 możliwych gwiazdek. Z naszych informacji wynika, że szuka Pan opon w zakresie cenowym około 170 -190 złotych za sztukę.
W tej cenie można rozważyć także zakup opon marek wiodących (z najwyższej półki). Przykładowo pod uwagę można wziąć m.in. Dunlop SP Street Response– praktycznie w tej samej cenie, ale ma 5 gwiazdek w dziedzinie bezpieczeństwa (choć ma słabsze noty za aquaplaning, to ma lepsze w dziedzinie hamowania na suchej drodze), jest także bardziej oszczędniejsza. Dobre noty w testach i na etykietach ma też Pirelli Cinturato P1 Verde, choć jest nieco droższa. Zachęcamy do porównania cen i produktów na naszej stronie.

Pozdrawiamy,

Rezulteo

rezulteo 31 mar 13:01
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta
Słowa kluczowe RainExpert, Uniroyal

Ostatnie pytania wg tematu