Czy opony GT Radial Champiro HPY to dobry wybór do Citroena C5?. Informacje o oponach w rezulteo, przewodniku po oponach.

Czy opony GT Radial Champiro HPY to dobry wybór do Citroena C5?

Witam .Zastanawiam się nad kupnem opon GT Radial Champiro HPY w rozmiarze 245/45/18 do samochodu Citroen C5 kombi, po 2008r. Moje pytanie brzmi: czy GT Radial to dobry wybór w tym rozmiarze, dodam, że auto jeździ po niemieckich autostradach, a taki rozmiar opon był założony fabrycznie.

Przesłano dnia 08-03-14 autor pytania Gość 8985

Pozostaje Ci 5000 znaki(ów) Zaproponuj swoją odpowiedź na to pytanie
Wyślij odpowiedź 

Ostatnia odpowiedź

OdpowiedźAutorData

Witamy,

Przy doborze opon ważne są także indeksy prędkości i nośności. Dla podanych wymiarów opony 245/45/18 opona GT Radial Champiro HPY ma tylko jedną wersję z indeksami 100 Y. Jej cena w porównywarce rezulteo waha się na ten moment w zależności od sprzedawcy od 575,90 do 620,03 zł, więc zakładamy, że budżet to około 600 zł /szt.
Podana marka należy do tych z najniższej półki. Nie mamy wszystkich danych dotyczących testów tej opony, jednak w kwestii bezpieczeństwa nasz system ocenił ją na 3 gwiazdki na pięć możliwych. Opona średnio trzyma się na mokrej nawierzchni, ale w kryterium komfortu ma bardzo dobre oceny za trzymacie się toru jazdy.
Etykiety opony wskazują notę B za hamowanie na mokrej nawierzchni oraz C - jeśli chodzi o efektywność energetyczną. 

Warto wpisać rozmiar do naszej wyszukiwarki i porównać podaną oponę z innymi, gdyż przykładowo w tym samym rozmiarze co podany jest na początku możemy już od 582,02 zł kupić oponę Nokian zLine z (wiodąca marka z „pierwszej półki”) czy Toyo Proxes T1 Sport (średnia półka) już od 474 zł.


Warto zapoznać się szczegółowo z testami i opisami poszczególnych modeli.

Pozdrawiamy,

Rezulteo

rezulteo 10 mar 11:22
Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Możesz skierować pytanie do eksperta
Słowa kluczowe Champiro HPY, GT Radial

Ostatnie pytania wg tematu