Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Ważne wydarzenie sportowe: Barum Czech Rally Zlin

Ważne wydarzenie sportowe: Barum Czech Rally Zlin

Producenci opon Opublikowano 24-08-16 autor Julien Taillandier

Za kilka dni odbędzie się 46. edycja rajdu Barum Czech Rally Zlin. Jest to unikalne doświadczenie sportowe, które naprawdę warto zobaczyć.

Wydarzenie sportowe Barum Czech Rally Zlin Rajd Barum Czech Rally Zlin, mistrzostwa samochodowe, których nie można przegapić! - fot. © : Barum Czech Rally Zlin

Zapoczątkowany w latach 60 czeski Rajd Barum stał się jednym z ważniejszych wydarzeń samochodowych Europy Środkowej. Za kilka dni, a dokładnie w dniach 26-28 sierpnia 2016, odbędzie się już 46 edycja rajdu.

Wyścig odbywa się wokół miasta Zlín, na Wschodnich Morawach, w odległości ok. 90 km od polskiej granicy. Zlín znajduje się również w pobliżu miasta Otrokovice, gdzie ma swoją siedzibę główny sponsor rajdu, firma Barum.

Wyścig odbywa się na trudnej technicznie trasie, na której czescy kierowcy zawsze się wyróżniali, czego dowodem są zwycięstwa Jana Kopeckiego w 2013 i Václava Pecha w 2014, Jan Kopeckiego i Pavela Dreslera w 2015 roku.

Pojawią się oni także na tegorocznym rajdzie. Czy i tym razem wyprzedzą naszego polskiego rajdowca, Kajetana Kajetanowicza? Stawka jest wysoka, ponieważ póki co kierowca ten znajduje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Chciałbyś wybrać się na ten wyścig? Wszystkie informacje znajdziesz na oficjalnej stronie.