Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Urban Crossover: prototyp opony do koncepcyjnego Lexusa UX

Urban Crossover: prototyp opony do koncepcyjnego Lexusa UX

Producenci opon Opublikowano 07-10-16 autor Raquel Rodriguez

Marka Goodyear skorzystała z okazji, jaką były tegoroczne targi motoryzacyjne w Paryżu, aby zaprezentować model Urban Crossover: nowy prototyp opony zaprojektowany specjalnie do auta koncepcyjnego Lexus UX.

Goodyear Urban Crossover Podczas światowych targów samochodowych 2016 firma Urban przedstawiła model Urban Crossover, który będzie montowany fabrycznie w Lexusie UX - fot. © : Goodyear 2016

Rewolucyjny design

Aby zostać dostawcą opon do Lexusa UX, marka Goodyear opracowała produkt, który doskonale odpowiada specyfikacji określonej przez producenta : rewolucyjny design połączony z najnowszymi technologiami Goodyeara.

Producent opon Goodyear odtworzył w swoim nowym modelu ekskluzywny design Lexusa UX, w którym wszystkie elementy wewnętrzne i zewnętrznie płynnie się łączą. Ramiona obręczy wtapiają się w design barków opony, tworząc tym samym unikalną harmonię i styl pasujący do pojazdu. Projekt opony, który zwiększa dynamikę całego auta, został opracowany z wykorzystaniem najnowocześniejszej techniki grawerowania laserowego.

Najnowocześniejsze technologie

Najnowsze innowacje marki Goodyear są obecne w modelu Urban Crossover. Jedna z nich, technologia Sound Comfort, polega na zastosowaniu pianki poliuretanowej o otwartych komórkach, która została umieszczona w oponie, aby obniżyć hałas toczenia.

Technologia Chip in tire, zaprezentowana po raz pierwszy w 2014 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, również znalazła zastosowanie w modelu Urban Crossover. Czujnik zainstalowany w oponie komunikuje się z systemem elektronicznym pojazdu, podając dane o ciśnieniu, temperaturze, a nawet umożliwiające identyfikację opony, by zoptymalizować współpracę ogumienia z elementami bezpieczeństwa czynnego pojazdu. Umożliwia to uzyskanie idealnej pracy opony.

Urban Crossove dysponuje m.in. technologią Run Flat umożliwiającą jazdę na oponie bez powietrza (lub pękniętej) przez 80 km/h przy prędkości 80 km/h.