Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Bridgestone dostarcza opony do fabrycznego montażu w BMW i3s

Sportowy debiut technologii „Ologic” firmy Bridgestone w BMW

Producenci opon Opublikowano 19-07-18 autor Yannick O'Conor

Firma Bridgestone ujawniła kolejny etap swojej współpracy z BMW w zakresie modeli elektrycznych i3. Po raz pierwszy producent zastosuje swoją technologię „Ologic” w oponach sportowych.

Bridgestone Ecopia EP 500 Ologic BMW Opony Bridgestone Ecopia EP500 wykorzystujące technologię Ologic są dostępne w nowym modelu BMW i3s - fot. © : Bridgestone

Elektryczny, ale przede wszystkim sportowy

Firma Bridgestone, która dostarcza już opony z pierwszego wyposażenia do BMW i3, rozwija współpracę z niemieckim. Model BMW i3s, bardziej elegancki i sportowy w porównaniu do klasycznej wersji i3, wymagał innego podejścia od firmy Bridgestone. Jego zwiększona moc była wyzwaniem dla producenta ogumienia, który musiał dostarczyć opony wydajne, a przy tym ze sportowym zacięciem.

 

Opony Ecopia nabierają sportowego charakteru

Firma Bridgestone wybrała dla modelu BMW i3 opony Ecopia EP500 wykorzystujące technologię „Ologic”. Opony te, większe i węższe, są montowane na felgach o średnicy 20 cali. „Technologia Ologic ułatwia tym samochodom optymalizację osiągów” – wyjaśnia Christophe de Valroger, wiceprezes działu pierwszego wyposażenia w firmie Bridgestone EMEA. „Osiąga ten cel bez żadnych ustępstw w zakresie bezpieczeństwa” – dodaje. Zdaniem producenta bieżnik opon Ecopia EP500 zapewnia dobrą przyczepność nawet na mokrej nawierzchni. Osiągi te wyraźnie widać na unijnej etykiecie: model przeznaczony do BMW i3s uzyskał ocenę B w zakresie oporu toczenia i hamowania na mokrej nawierzchni.

Bridgestone Ecopia EP500 Ologicfot. © : Bridgestone
Jeśli wierzyć deklaracjom Christophe’a de Valrogera, to tylko kolejny etap dla firmy Bridgestone, która zamierza rozwijać tę technologię w dłuższej perspektywie: „Ta technologia powinna ułatwić nam osiągnięcie jednego z naszych długoterminowych celów, którym jest obniżenie o 50% całkowitej emisji CO2 do 2050 r. [...] Jesteśmy dumni, widząc jak prowadzi nas ona ku przyszłości”.

Kup opony Bridgestone Ecopia EP500 do swojego samochodu elektrycznego.