Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Pirelli świętuje 50-lecie swojego kalendarza prezentując nieopublikowane dotąd zdjęcia

Pirelli świętuje 50-lecie swojego kalendarza prezentując nieopublikowane dotąd zdjęcia

Producenci opon Opublikowano 26-11-13 autor Paweł

Kalendarz Pirelli to instytucja, która trwa już ponad pół wieku. Aby uczcić jego 50-te urodziny, słynny włoski producent sięgnął do archiwum, by wykorzystać zdjęcia z przeszłości do następnej edycji gwiazdorskiego kalendarza.

50-lecie kalendarza Pirelli Zdjęcie wykonane przez Helmuta Newtona w 1986 roku zostało zrekonstruowane na 50-lecie kalendarza Pirelli - fot. © : Pirelli

50 lat i zero zmarszczek

Opony samochodowe i zdjęcia artystyczne to dwie dziedziny, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego. Jednak Pirelli zdołało stopniowo dokonać  niemożliwego, publikując co roku kalendarz z modelkami, który coraz bardziej oddalał się od świata motoryzacji. Jego historia sięga roku 1964, co daje obecnie 50 lat istnienia kalendarza Pirelli. Producent świętował tę okrągłą rocznicę kilka miesięcy temu organizując sesję zdjęciową w Nowym Jorku, na którą zaprosił dwóch niezwykle utalentowanych fotografów oraz top modelki, które wyróżniały się w poszczególnych edycjach. Kiedy wszyscy nie mogli się już doczekać na przyszłoroczne wydanie słynnego kalendarza, włoski producent niespodziewanie zaskoczył wszystkich i zastosował zaskakującą strategię.

 

 

W hołdzie Helmuttowi Newtonowi

Pirelli calendrier photo 1986fot. © : Pirelli
W edycji na rok 2014, jedynymi nowymi zdjęciami będą te zrobione podczas czerwcowej sesji w Nowym Jorku. Włoski producent zadecydował, że zamiast nowej sesji zdjęciowej wykona ukłon w stronę historii tej szanowanej publikacji. Pirelli przedstawi w związku z tym zestaw nieopublikowanych dotąd zdjęć z 1986 roku, których autorem jest Helmut Newton. Słynny niemiecki fotograf zrealizował w tamtych czasach własną sesję zdjęciową (na potrzeby edycji 1986), jednak Pirelli zdecydowało wówczas opublikować inne fotografie.

Pirelli wykorzysta je jednak z okazji 50-lecia swojego kalendarza i z całą pewnością jego amatorzy nie będą zawiedzeni. Znajdziemy bowiem na nich kilka pięknych Włoszek, jak i urodziwe samochody wyścigowe.

 

Aby dowiedzieć się więcej:

>> Sekretny kalendarz Helmuta Newtona na filmiku