Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Pirelli P Zero: nowe kolorowe ogumienie Formuły 1 na 2018 r

Pirelli prezentuje nowe kolorowe slicki na sezon 2018 w Formule 1

Producenci opon Opublikowano 06-12-17 autor Yannick O’Conor

Włoski producent Pirelli, wyłączny dostawca Formuły 1, zaprezentował nowe wersje opon na sezon 2018.

Pirelli_AbuDhabi_F1 Nowe opony na sezon 2018 Formuły 1 zostały zaprezentowane podczas ostatniego Grand Prix w sezonie w Abu Zabi. - fot. © : FIA

Dwie nowe opony

Po sezonie 2017, zdominowanym przez jeżdżącego Mercedesem Lewisa Hamiltona z Wielkiej Brytanii, Pirelli zaprezentowało opony na sezon 2018. W tym roku pojawią się dwa nowe modele, „hiper-miękki” oraz „super-twardy”. Właściwości tego drugiego nie różnią się jednak od poprzedniej, „twardej” opony. Po konsultacji z różnymi zespołami i inżynierami, włoski producent zdecydował się o zastosowaniu nieco bardziej miękkiego ogumienia. Pięć opon slick z 2017 zyska więc nowe wersje i bardziej miękką mieszankę gumową. Opony deszczowe Cinturato, przystosowane do jazdy po mokrej nawierzchni, będą nadal dostępne, lecz z kilkoma nowościami technicznymi od Pirelli.

Opony we wszystkich kolorach tęczy

Podobnie jak w przypadku opon wyczynowych oraz przeznaczonych do aut osobowych, wyścigowe Pirelli P Zero będą oznaczone różnymi kolorami. Włoski producent postanowił nieco odświeżyć kolorystykę i tym razem zaproponuje wszystkie kolory tęczy.

Nowe „twarde” opony będą odtąd niebieskie, natomiast kolorem pomarańczowym oznaczać będzie się „super twarde” ogumienie. „Hiper miękkie” opony będzie można z kolei rozpoznać po bladym różu. Dla przypomnienia, mieliśmy okazję zobaczyć różowe opony już w październiku podczas Grand Prix w USA, przy okazji miesiąca zwiększania świadomości na temat raka piersi. Nową kolorystykę będziemy mogli podziwiać już 25 marca 2018 r. w Melbourne.

Oto prezentacja nowych opon Pirelli dla Formuły 1 na wideo: