Wydarzenia organizowane przez producentów opon - McLaren wyposaża swoje sportowe auta w koła Pirelli Winter Sottozero

Pirelli i McLaren łączą siły, by opracować zestaw kół zimowych do modeli „Sport Series”

Producenci opon Opublikowano 08-12-17 autor Yannick O’Conor

Modele „Sport Series” McLarena będą odtąd dostępne z opcją kół zimowych z aluminiowymi felgami oraz oponami zimowymi Pirelli.

Pirelli_koła_Mclaren Modele „Sport Series” marki McLaren będą dostarczane z 2 zestawami kół, na zimę i na lato. - fot. © : McLaren

Dodatkowy zestaw kół

Pirelli i McLaren po raz kolejny połączyły siły. Opona Winter Sottozero Serie 3 uzyskała już homologację i jest montowana fabrycznie w wielu samochodach „Sport Series”, lecz teraz jest także dostępna jako opcja w dodatkowym zestawie kół do modeli 540C, 570S, 570GT i 570S Spider.

Co nowego wnosi ta możliwość? Chodzi oczywiście o upowszechnienie opon zimowych wśród entuzjastów tej brytyjskiej marki. Nabywcy tych bolidów będą zachęcani do wyboru między fabrycznie montowanymi oponami letnimi i zimowymi. W zależności od wybranej opcji, McLaren dostarcza dodatkowo komplet kół z aluminiowymi felgami przystosowany do innej pory roku. Koła są gotowe do montażu i zwiększają trwałość opon.

– Nieważne, czy zimówki są obowiązkowe, czy też nie, warto mieć je pod ręką na wypadek pogorszenia warunków pogodowych, wyjaśnia podczas prezentacji Carl Whipp, Dyrektor. ds. obsługi posprzedażowej w McLaren Automotive. – Posiadanie drugiego zestawu kół pozwala szybko i sprawnie zmienić opony letnie na zimowe, gdy będzie wymagała tego pogoda. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z Pirelli.

Koła będą dostępne u wszystkich dystrybutorów marki McLaren w Europie i w Ameryce Północnej.

Pirelli_Sottozero_MCfot. © : McLaren