Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Pirelli Connesso: aplikacja, która pozwoli Ci monitorować stan opon w czasie rzeczywistym

Pirelli Connesso: aplikacja, która pozwoli Ci monitorować stan opon w czasie rzeczywistym

Producenci opon Opublikowano 20-03-17 autor Julien Taillandier

Podczas tegorocznych targów samochodowych w Genewie Pirelli zaprezentowało rozwiązanie Connesso. Ten innowacyjny system zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym na smartfonie do wielu informacji dotyczących opon.

Pirelli-Connesso-Smartphone Monitoruj stan swoich opon na smartfonie dzięki aplikacji Pirelli Connesso - fot. © : Pirelli 2017

Technologia Connesso opiera się na obecności czujników w oponach, która zbierają w czasie rzeczywistym mnóstwo informacji i przekazują je do smartfona.

Dzięki tej aplikacji zyskujesz kompletną wiedzą na temat stanu każdej opony: ciśnienie, obciążenia, zużycie, temperatura... I to w czasie rzeczywistym (bez względu na to czy samochód stoi na parkingu, czy też jedzie).

Progi alarmowe pozwalają powiadomić użytkownika w razie nadmiernej utraty ciśnienia lub też zbliżającego się limitu zużycia.

W przyszłości będzie można nawet poznać szacunkową liczbę kilometrów, które można jeszcze przejechać na tym ogumieniu, a także uzyskać dostęp do odpowiednich usług bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Ta rewolucyjna technologia będzie dostępna już wkrótce jako opcja dla niektórych opon z gamy Pzero.

Pirelli-Connesso-White-versionfot. © : Pirelli 2017