Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Michelin Safe & Drive: technologia eCall i o wiele więcej

Michelin Safe & Drive: technologia eCall i o wiele więcej

Producenci opon Opublikowano 22-09-17 autor Yannick O’Conor

Michelin zaprezentował swoje rozwiązanie Safe & Drive, który zapewnia kierowcom bezpieczeństwo i kompletny pakiet usług. Jednym z elementów tego rozwiązania w zakresie mobilności są połączenia alarmowe.

Michelin_Safe&Drive Urządzenie Safe & Drive firmy Michelin podłącza się do gniazda zapalniczki, natomiast komunikacja ze smartfonem odbywa się przez Bluetooth. - fot. © : Michelin

Łatwe w użyciu rozwiązanie „eCall”

Usługi i bezpieczeństwo. Właśnie to obiecuje Michelin prezentując swoje rozwiązanie „Safe & Drive” (bezpieczeństwo i jazda) polegające na niewielkim urządzeniu podłączanym do gniazda zapalniczki i komunikującym się z aplikacją na smartfonie. To rozwiązanie w zakresie mobilności online gwarantuje liczne korzyści, w tym możliwość wykonywania połączeń alarmowych. W „Safe & Drive” zastosowano bowiem technologię „eCall”. Dzięki czujnikowi przyspieszenia pozwala ona wykryć gwałtowne zmiany prędkości pojazdu. W razie stwierdzenia poważnej kolizji aplikacja wysyła powiadomienie do centrum telefonicznego Michelin, które będzie próbowało się dodzwonić do kierowcy. W razie braku odpowiedzi współrzędne GPS oraz szczegóły zdarzenia zostaną przesłane do odpowiednich służb.

Szeroki wachlarz usług

„Safe & Drive” to znacznie więcej niż tylko funkcja „eCall”. Michelin oferuje również spersonalizowany program assistance, dostępny przez telefon lub czat całodobowo i 7 dni w tygodniu. Pomoc obejmuje wskazanie najbliższego warsztatu samochodowego lub parkingu, najnowszą prognozę pogody, a nawet doradzenie restauracji. Bardziej techniczne porady, szczególnie dotyczące opon, są dostępne przez telefon.

Dobra wiadomość dla zapominalskich: „Safe & Drive” oferuje funkcję „znajdź mój samochód”, która rejestruje ostatnią znaną pozycję samochodu i doprowadzi kierowcę do niego w razie potrzeby.

Zobacz wideo z prezentacją rozwiązania Michelin „Safe & Drive”: