Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Michelin, kluczowy atut nowego Peugeota 308?

Michelin, kluczowy atut nowego Peugeota 308?

Producenci opon Opublikowano 09-10-13 autor Mateusz

Nowy model 308 posiada ogromne znaczenie dla Peugeota oraz grupy PSA. Potrzebował on ogumienia na miarę ambicji handlowych francuskiego producenta próbującego wyjść z trudnej sytuacji ekonomicznej.

Peugeot 308 wyposażony w opony Michelin Michelin wyposażył Peugeota 308 w opony Energy Saver + oraz Pilot Sport 3 - fot. © : Michelin

Grupa PSA stara się wrócić na ścieżkę zyskownego producenta samochodów. Drogą wyjścia z kryzysu jest szeroko zakrojony plan produktów oraz nowości o kluczowym znaczeniu dla marki Peugeot. Po modelach 208 oraz 2008, zadaniem zaprezentowanego właśnie Peugeota 308 jest nawiązanie bezpośredniej konkurencji z  Volkswagenem Golfem na rynku europejskim.

 

Peugeot 308 oraz Michelin razemfot. © : Michelin
W celu zrealizowania tak ambitnego celu, konieczne były bardzo zaawansowane prace technologiczne, zwłaszcza pod względem ogumienia. Peugeot oraz Michelin połączyły więc siły w celu zoptymalizowania ogumienia, by jak najlepiej współgrało ono z modelami różniącymi się silnikiem oraz ilością dostępnej mocy.

Aby dostosować opony do wszystkich wersji nowego Peugeota 308, Michelin oparło swoją koncepcję o dwa różne rodzaje ogumienia przeznaczone do czterech rozmiarów opon. Peugeot z kołami o rozmiarach 15 i 16 cali zostanie wyposażony w opony Michelin Energy Saver +. Jednak w przypadku bardziej dynamicznych wersji 208 z kołami 17 i 18-calowymi, postawiono na Michelin Pilot Sport 3.

Peugeot 308fot. © : Michelin
Michelin obiecuje  skrócenie drogi hamowania o 3 metry  dzięki nowym oponom Energy Saver+ w stosunku do poprzedniej wersji 308 wyposażonej w Energy Saver. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, Michelin kusi 3% zyskiem w stosunku do poprzedniego tandemu 308 / Energy Saver.

Nie wiadomo jeszcze jakie opony będą wyposażeniem przyszłego Peugeota 308 R, flagowego auta sportowego gamy 308, jeśli Peugeot zdecyduje o wprowadzeniu go do sprzedaży. Przedstawiony podczas Salonu samochodowego we Frankfurcie w formie samochodu koncepcyjnego, 308 R rozwija moc 270 koni, czyli o pięć więcej niż Renault Megane RS.