Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Michelin Latitude Alpin 2: test za kierownicą Range Rovera Evoque

Michelin Latitude Alpin 2: test za kierownicą Range Rovera Evoque

Producenci opon Opublikowano 28-03-12 autor Mateusz

Michelin przygotował dla nas kilkukilometrową trasę po leśnych drogach w okolicach Rygi, by umożliwić nam zapoznanie się z potencjałem opon Latitude Alpin 2.

Test Michelin Latitude Alpin 2 na Range Rover Evoque fot. © : Michelin

Nie ma nic lepszego, niż przejażdżka po lesie, by poznać zalety nowej opony Latitude Alpin. Usiedliśmy za kierownicą wspaniałego Range Rovera Evoque 2,2 TD4 150  z ogumieniem 225/65 R17 106H i wyruszyliśmy na ośnieżoną drogę wiodącą wśród sosen. Trasa zawierała różnego rodzaju wzniesienia, ze stromymi wzniesieniami i schodkowymi zjazdami. Nie było to wprawdzie miejsce do jazdy terenowej, ale na pewno wystarczyło do przetestowania motoryczności i przyczepności opony.

Motoryczność, która daje pewność podczas jazdy po śniegu
Model Michelin Latitude Alpin 2 jest przewidywalny na drodze i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Zarówno przy jeździe pod górę, jak i przy zjeździe doskonale wgryza się w śnieg, zapewniając bardzo dobrą motoryczność. Nawet najbardziej niepewne miejsca na trasie, takie jak zjazdy, pokonuje się w pełnym komforcie. W żadnym momencie nie zauważyliśmy, by trasa sprawiła oponie jakiekolwiek problemy. Należy jednak zaznaczyć, że nie mieliśmy okazji sprawdzić jej na oblodzonej drodze.

W ciągu kilku dynamicznych przejazdów napotkaliśmy po kolei roztopiony śnieg, błoto i piasek. Wszystko, czego potrzebowaliśmy, by docenić doskonałą współpracę Range Rovera Evoque oraz Latitude Alpin 2. Mimo to żałujemy trochę, że nie mogliśmy przetestować ich na asfalcie...

Przeczytaj także:

Michelin Latitude Alpin 2: osiągi
Michelin Latitude Alpin 2: technologie
Michelin Latitude Alpin 2: rozmiary