Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Michelin będzie zaopatrywać bolidy Formuły E do 2021 r

Michelin ekskluzywnym dostawcą ogumienia dla Formuły E do 2021 r

Producenci opon Opublikowano 16-12-17 autor Yannick O’Conor

Michelin i Formuła E ogłosili podpisanie nowej umowy współpracy, która połączy Mistrzostwa i producenta ogumienia aż do sezonu 2010/2021.

Michelin_Formula_E Michelin i Formuła E przedłużają współpracę do 2021 roku. - fot. © : FIA

Michelin i Formuła E : kontynuacja  współpracy

W 2014 r. Michelin był jednym z twórców Mistrzostw zarezerwowanych dla pojazdów z napędem elektrycznym. Od samego początku fabryka z Clermont-Ferrand jest wyłączonym dostawcą zespołów i kierowców uczestniczących w Formule E. Współpraca przyniosła wiele korzyści obu stronom, stąd decyzja o przedłużeniu kontraktu co najmniej do 2021 roku.

 

Opona na miarę wyścigów

Pojazdy ścigające się w Formule E są w 100% elektryczne, dlatego Michelin musiał opracować oponę o doskonałych parametrach, która będzie jednocześnie efektywna energetycznie. Owocem pracy inżynierów z Clermont-Ferrand jest wyczynowe ogumienie, który radzi sobie na mokrej i suchej nawierzchni.

 

Michelin FE ciśnieniefot. © : FIA

Angażując się w Mistrzostwa, Michelin liczy na pójście o krok dalej i planuje już nową generację ogumienia, które zadebiutuje w następnej generacji bolidów. „W ślad za innowacją w postaci pierwszej osiemnastocalowej opony wyczynowej o wysokiej efektywności energetycznej, przeznaczonej do bolidów, Michelin zamierza kontynuować prace badawcze i transfer technologii w najbliższych sezonach”, zadeklarował Pascal Couasnon, Dyrektor Michelin Motorsport. Współpraca ta cieszy również Alejandro Agaga, twórcę i dyrektora generalnego Formuły E : „Michelin uwierzyło w ideę Mistrzostw na długo przed ich rozpoczęciem, podzielając naszą wizję innowacyjnej platformy pozwalającej tworzyć i testować technologie, by móc zastosować je w przyszłości w produkcji seryjnej. Formuła E to awangardowy projekt, na potrzeby którego Michelin opracowało oponę odpowiadającą naszym potrzebom, lecz zainspirowaną także codziennymi potrzebami kierowców. Z niecierpliwością czekam na możliwość dalszej współpracy z Michelin, do sezonu 7, a nawet jeszcze dłużej.