Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Kalendarz Pirelli: do trzech razy sztuka Petera Lindbergha

Kalendarz Pirelli: do trzech razy sztuka Petera Lindbergha

Producenci opon Opublikowano 13-12-16 autor Alexandre Lenoir

Słynny niemiecki fotograf chciał pokazać kobiety z innej perspektywy. Po raz trzeci na przestrzeni 20 lat Peter Lindbergh został poproszony o stworzenie nowej edycji (2017) słynnego kalendarza Pirelli.

Uma Thurman pozuje do nowego kalendarza Pirelli na 2017 rok Fotograf Peter Lindbergh stworzy edycję kalendarza Pirelli na 2017 r. - fot. © : Pirelli 2017

W tym roku fotograf chce złożyć hołd pięknu, nadając swojej pracy tytuł Emotional. „W czasach, gdy kobiety są przedstawiane w mediach i wszędzie indziej jako ambasadorki perfekcji oraz piękna, uznałem, że warto przypomnieć wszystkim, iż istnieje inne piękno, bardziej rzeczywiste i autentycznie, nie zmanipulowane  przez reklamę lub innym sposobem. Piękno wyrażające indywidualność, odwagę bycia sobą oraz wrażliwość, wyjaśnia, precyzując, że chciał stworzyć kalendarz, który nie pokazuje doskonałych ciał, lecz wrażliwość i emocje, obnaża duszę modelek, przez co czyni je jeszcze bardziej nagimi niż w zwykłym akcie”. Czternastu modelkom Lindbergha bynajmniej nie brakuje urody – to znane aktorki, których wybór nie był przypadkowy. Wszystkie są bowiem uznawane za ikony piękna.

fot. © :
 

Fotografowane w Berlinie, Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie oraz… Le Touquet na północy Francji, pod dyrekcją artystyczną Juana Gattiego, aktorki Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong'o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright, Zhang Ziyi oraz profesor Anastasia Ignatova są fotografowane bez nagości, w czerni i bieli, upiększając każdy z dwunastu miesięcy 2017 roku. Peter Lindbergh wyjaśnia powody rezygnacji z koloru: Kiedy robimy czarno-białe zdjęcie, przenosimy obiekt do innej rzeczywistości niż ta, którą znamy ze świata kolorów. Interpretujemy rzeczywistość, mieszając czerń i biel, by uzyskać cienie, światła i kształty. 

Ci, którzy nie mieli na tyle szczęścia, by otrzymać kalendarz Pirelli, mogą poznać jego historię i podziwiać zdjęcia na stronie www.pirellicalendar.com.