Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Hankook Ventus S1 Evo2 SUV znakomity w niemieckim teście porównawczym

Hankook Ventus S1 Evo2 SUV znakomity w niemieckim teście porównawczym

Producenci opon Opublikowano 28-04-14 autor Maciej

Zaprojektowana do ekskluzywnych sportowych SUV-ów, opona Hankook Ventus S1 Evo2 osiągnęła bardzo dobre wyniki w teście porównawczym zorganizowanym przez niemiecki magazyn motoryzacyjny.

BMW X5 Hankook Ventus S1 EVO2 SUV Hankook Ventus S1 Evo2 SUV zabłysnął w teście porównawczym niemieckiego magazynu Gute Fahrt - fot. © : BMW

Wysoko w klasyfikacji

W marcu 2014, niemiecki magazyn „Gute Fahrt” zorganizował wielki test porównawczy dziesięciu opon, które są dla siebie głównymi konkurentami w segmencie produktów o wysokich osiągach skierowanych do właścicieli ekskluzywnych SUV-ów. Całkowita nowość na rynku, model Hankook Ventus S1 Evo2 SUV był jednym z produktów wybranych do testów i z całą pewnością koreański producent zyskał znakomitą reklamę, ponieważ to właśnie jego opona trafiła na podium. Model Ventus S1 Evo2 SUV uzyskał najwyższe wyróżnienie, między innymi w kategorii bezpieczeństwa (testy przyczepności na mokrej nawierzchni i odporności na hydropoślizg). Bardzo wysoko oceniono również  komfort jazdy oraz hałas toczenia.

 

Do sportowych SUV-ów

Idealnie dopasowany do SUV-ów typu BMW X5 (fabrycznie wyposażane w ogumienie Hankook), model Ventus S1 Evo2 SUV jest dostępny w 30 różnych rozmiarach do felg o średnicy od 17 do 22 cali i oferuje szerokość bieżnika od 225 do 315 milimetrów. Jest to opona wysokiej klasy mogąca pochwalić się interesującymi rozwiązaniami technicznymi. Hankook chętnie podkreśla ich związaek z odkryciami dokonanymi podczas mistrzostw DTM.