Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Falken nawiązuje współpracę z FC Liverpool

Falken nawiązuje współpracę z FC Liverpool

Producenci opon Opublikowano 27-07-17 autor Yannick O’Conor

Producent opon Falken ogłasza podpisanie umowy o wieloletnim partnerstwie z klubem piłkarskim FC Liverpool.

Falken_LFC Wiadomość o partnerstwie między Liverpoolem a firmą Falken ogłoszono w Hong Kongu w obecności zawodników klubu - fot. © : Falken / Liverpool FC

Partnerstwo na wiele lat

Podczas wizyty w Hong-Kongu w ramach azjatyckiej trasy klub Liverpool ogłosił decyzję o nawiązaniu współpracy partnerskiej z firmą Falken. Japoński producent staje się tym samym na najbliższe kilka lat „światowym partnerem i oficjalnym producentem opon klubu Liverpool”. Legendarny angielski klub decyduje się na zmianę partnera po kilku latach współpracy ze spółką Maxxis, z którą związany był od 2009 roku.

Dla firmy Falken związek z jednym z najsłynniejszych kubów piłkarskich na świecie niesie za sobą nie tylko ogromny prestiż, ale również możliwość wykorzystania wizerunku drużyny w przyszłych kampaniach reklamowych.

Dzięki współpracy Falken będzie też mógł promować się na głównym stadionie drużyny w Anfield, a także korzystać z pomocy zawodników i byłych działaczy klubu podczas kampanii reklamowych.

Satoru Yamamoto, dyrektor wykonawczy Sumitomo Rubber Industries, spółki odpowiedzialnej za stworzenie marki Falken, podchodzi z wielkim entuzjazmem do podpisania umowy o nowym partnerstwie: – Niezwykle cieszymy się z możliwości współpracy z tak prestiżowym klubem piłkarskim, jakim jest Liverpool. Wierzymy, że czeka nas pasjonująca wspólna przyszłość i już nie możemy doczekać się pracy z naszym nowym partnerem [...] Cieszy nas również fakt, że angażując się w świat futbolu, możemy jednocześnie rozwijać naszą strategię globalną.

Po tym, jak przez kilka ubiegłych lat firma Falken sponsorowała lokalne kluby niemieckiej Bundesligi, wraz z nowym partnerstwem spółka wkracza nareszcie na rynek futbolu angielskiego.

>> Więcej o współpracy partnerskiej między klubami piłkarskimi a producentami opon