Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Bridgestone wprowadza swoją oponę Ologic do BMW i3

Bridgestone wprowadza swoją oponę Ologic do BMW i3

Producenci opon Opublikowano 22-01-14 autor Mateusz

Bridgestone wprowadza na rynek oponę o dość niezwykłym wyglądzie. BMW i3 jest pierwszym modelem, który wykorzysta interesującą technologię zastosowaną w tym ogumieniu.

Bridgestone Ecopia EP500 i technologia Ologic Bridgestone Ecopia EP500 wyposażona w technologię Ologic na wyposażeniu elektrycznego BMW i3 - fot. © : Bridgestone

Większa i węższa

Kilka miesięcy temu pisaliśmy już o technologii Bridgestone Ologic. Polega ona na stworzeniu opony o dość radykalnym wyglądzie, zoptymalizowanej pod kątem maksymalnego obniżenia poziomu zużycia paliwa za sprawą bardzo szczególnego profilu. Opona posiada dużą średnicę, lecz jej bieżnik jest zdecydowanie węższy niż ma to miejsce w przypadku klasycznej opony. Celem projektantów było oczywiście ograniczenie oporu toczenia.

Technologia Ologic otrzymała także nagrodę „Technologii Oponiarskiej Roku za wyposażenie w opony nowego modelu elektrycznego BMW i3, potwierdzając swoje zaangażowanie w problem zrównoważonej mobilności

BMW i3 wyposażone w opony Bridgestone Ecopia EP500fot. © : BMW

Na kołach BMW i3

Producent opon Bridgestone jest dumny ze swojej współpracy z BMW przy wprowadzaniu na rynek produktu wykorzystującego rewolucyjną jego zdaniem technologię. Niemiecka firma niedawno przedstawiła światu BMW i3: model do jazdy miejskiej charakteryzujący się futurystycznym wyglądem, bardzo awangardową specyfikacją techniczną, obecnością napędu elektrycznego (opcjonalnie hybrydowego) oraz podwoziem z włókna węglowego. Nowy model i3 wykorzystujący niezwykle wąskie opony to pierwszy samochód seryjny, w którym zastosowano gamę produktów Bridgestone z technologią Ologic. Opona Ecopia EP500 jest jak na razie dostępna w czterech rozmiarach, od 155/70 R19 84Q do 175/55 R20 85Q, a także 175/60 R19 86Q oraz 155/60 R20 80Q.

Warto zanotować, że dostępne są także  dwie wersje zimowe tych opon,  Blizzak LM-500 oraz model nordycki Blizzak NV.

 

 

Naszym zdaniem, oferta produktów Bridgestone wykorzystujących profil Ologic będzie poszerzać się w przyszłości i docelowo znajdziemy ją także w innych modelach aut, głównie hybrydowych lub elektrycznych.