Wydarzenia organizowane przez producentów opon - Bridgestone Ologic, ekologiczna opona przyszłości?

Bridgestone Ologic, ekologiczna opona przyszłości?

Producenci opon Opublikowano 17-10-13 autor Mateusz

Bridgestone kontynuuje prace nad technologią Ologic, by opracować nową generację opon, bardziej ekologicznych niż kiedykolwiek.

Opona Bridgestone Ologic Bridgestone Ologic, nowa generacja opon bardziej szanująca środowisko naturalne - fot. © : Bridgestone

Węższa konstrukcja to większe oszczędności

W dzisiejszych czasach, gdy wymaga się, by za wszelką cenę prezentować produkty jak najbardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa, Bridgestone pracuje nad technologią, która może wynieść na wyższy poziom standardy ochrony środowiska. „Ologic” to opona wymyślona całkowicie od nowa. Wyobraźcie sobie oponę o większej średnicy oraz  znacznie węższym bieżniku  niż standardowo: to właśnie Ologic.

Opona jest  węższa, lecz posiada  większą średnicę. To idealna proporcja, by obniżyć opór toczenia, a tym samym zmniejszyć zużycie paliwa.

Specyficzne proporcje sprawiają, że ciśnienie w oponie jest wyższe niż normalnie, co z kolei wymaga specjalnej budowy oraz zastosowania innych komponentów

 

Zwiększone bezpieczeństwo podczas deszczu

Inną zaletą tej dość śmiałej zmiany proporcji jest  zdecydowanie lepsze zachowanie na mokrej nawierzchni ze względu na dłuższe strefy kontaktu z drogą. Bridgestone zapowiada lepszą o 8% przyczepność z technologią Ologic w deszczową pogodę. 

Docelowo firma Bridgestone pragnie dostosować technologię Ologic do całej gamy swoich ekonomicznych opon, gdy tylko prace nad nią zostaną ukończone. Naszym zdaniem, tego typu opony bardzo dobrze współgrałyby z samochodami hybrydowymi oraz elektrycznymi, które trafią do sprzedaży w ciągu najbliższych miesięcy i lat.

Na corocznej ceremonii Międzynarodowych Nagród za Innowacje i Doskonałość Technologii Oponiarskiej 2014 technologia Bridgestone Ologic otrzymała tytuł „Technologii Oponiarskiej Roku” za wyposażenie w opony nowego modelu elektrycznego BMW i3, potwierdzając swoje zaangażowanie w problem zrównoważonej mobilności