Opony zimowe: wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy - Wybieramy opony zimowe z rezulteo

Wybieramy opony zimowe z rezulteo

Opony zimowe Opublikowano 03-11-11 autor rezulteo

Ogromna liczba marek i modeli oferowanych w centrach samochodowych lub w sklepach internetowych sprawia, że możemy czuć się nieco zagubieni podczas wyboru. rezulteo pomoże Ci wybrać najlepsze opony dla twojego auta oraz stylu jazdy.

> Jakie opony dobrać do mojego samochodu?

Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na powyższe pytanie, zalecamy by odwiedzić stronę główną portalu Rezulteo oraz skorzystać z naszego konfiguratora opon.

Krok 1. Możesz wyszukać opony, które pasują do Twojego auta, na dwa sposoby:

  • Wybierając charakterystyki samochodu: marka, gama, model, rok, napęd, silnik...
  • Wybierając rozmiary opon, jeśli je pamiętasz.

Krok 2. Po wprowadzeniu tych kryteriów, rezulteo wyświetli listę opon pasujących do twojego samochodu. Jeśli chcesz ograniczyć swój wybór do opon zimowych, zaznacz pole Zimowe (- 7°C) w kolumnie Opcje przeglądania.

Krok 3. Możesz jeszcze bardziej uściślić swoje wyszukiwanie, jeśli wybierzesz przedział cenowy oraz zwrócisz uwagę na trzy główne kategorie: bezpieczeństwo, komfort lub ekonomię. Równowaga między tymi kategoriami będzie zależała w przypadku opon zimowych od twojego stylu jazdy oraz warunków drogowych i pogodowych, które możesz napotkać w swojej okolicy.

> Jak dobrać opony do sposobu użytkowania?

Krok 4. Na przykład jeśli jesteś mieszkańcem miasta, powinieneś szukać ogumienia zimowego, które zapewni ci bezpieczeństwo w różnorodnych i zmiennych warunkach pogodowych. Należy wziąć pod uwagę nie tylko opady śniegu, ale też gołoledź, deszcz, błoto pośniegowe..

  • Chcesz by opony twojego auta dobrze radziły sobie zarówno na zaśnieżonej drodze, jak i na mokrej czy oblodzonej nawierzchni.
  • Dodatkowo, życzysz sobie by opony charakteryzowały się dobrą żywotnością, ponieważ ma być to opłacalna inwestycja.

Na liście wyników Rezulteo należy zatem zwrócić szczególną uwagę na opony, które są najlepiej oceniane w kategoriach: bezpieczeństwo i ekonomia.

Przykładowo, opona Continental ContiWinterContact TS 800 może spełnić twoje oczekiwania. Wystarczy na nią kliknąć, by otrzymać szczegółowy opis opony, jak również wiele innych informacji: cena, podobne opony, sprzedawcy...

Krok 5. Jeśli klikniesz kartę Testy, zobaczysz szczegółowe charakterystyki opony Continental ContiWinterContact TS 800 zbadane przez europejskie organizacje zajmujących się testami. Możesz dzięki temu sprawdzić, czy interesująca cię opona jest dobrze oceniana w wybranych przez ciebie kategoriach.

Jeśli ta opona ci odpowiada, zostaje już tylko porównać ceny sprzedaży w różnych sieciach dystrybucji.

>> Opony zimowe w najlepszej cenie
>> Gdzie kupić opony zimowe w pobliżu miejsca zamieszkania?