Opony zimowe: wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy - Bridgestone stawia na opony zimowe

Bridgestone stawia na opony zimowe

Opony zimowe Opublikowano 16-04-12 autor Mateusz

Bridgestone zainwestowało w ośrodek testowy w Szwecji. To znak, żeby producent chce uczynić z opon zimowych najważniejszy element swojej strategii w Europie. Mieliśmy okazję zwiedzić ośrodek Swedish Proving Ground znajdujący się w pobliżu koła polarnego oraz przetestować pewien obiecujący prototyp.

Test opony zimowej Swedish Proving Ground Bridgestone fot. © : Bridgestone

Lokalizacja Vidsel Finlandiafot. © : Google Maps
Dla największych producentów europejski rynek opon zimowych zyskał strategiczne znaczenie. W ciągu trzech lat zanotowano na nim wzrost o 50% w związku z dwoma czynnikami: zmianami legislacyjnymi (do końca roku 2012 opony zimowe staną się obowiązkowe w 11 krajach Europy) oraz większą świadomością kierowców dotyczącą spraw bezpieczeństwa. W roku 2011 ogumienie zimowe stanowiło jedną trzecią sprzedaży opon, która wyniosła 100 milionów sztuk.

Dlatego też Bridgestone podpisało długoterminową umowę na wynajem z centrum testowym Swedish Proving Ground. Usytuowane sto kilometrów od koła polarnego w szwedzkiej miejscowości Vidsel, centrum testowe umożliwi producentowi badanie opon zimowych w optymalnych do tego celu warunkach przez prawie cztery miesiące w roku. W sam raz, by rozwijać swoją wiedzę ekspercką oraz gamę produktów.

  • Test prototypu Bridgestone: obiecujące osiągi
    Przyczepność boczna, motoryczność, hamowanie: w każdej z tych prób prototypowa opona Bridgestone sprawuje się lepiej niż Blizzak LM30, jeden z najlepszych modeli w gamie zimowej tej firmy. Pouczająca demonstracja know-how.
  • Opony zimowe Bridgestone: to co najlepsze z gamy Blizzak
    Bridgestone oferuje szeroki wybór opon zimowych pasujących do wszystkich aut, od samochodów miejskich, poprzez SUV-y i auta z napędem 4x4, po luksusowe sedany. Blizzak LM30, LM32, LM80 i LM25 4x4: cztery perły w zimowej koronie Bridgestone.