Praktyczny przewodnik po zakupie opon - Tanie opony nie zawsze się opłacają...

Tanie opony nie zawsze się opłacają...

Kupujemy opony Mateusz

To zupełnie normalne, że chce się kupić opony jak najtaniej. Jednak dobra cena nie zawsze oznacza dobrą okazję, przede wszystkim ze względu na to, że często jest ona osiągana kosztem bezpieczeństwa. Dodatkowo niski koszt często wiąże się z niższą odpornością na zużycie niż w przypadku opon znanych marek.

Zakup opon Opony sprzedawane w okazyjnej cenie nie zawsze stanowią dobrą okazję! - fot. © : All Rights Reserved

Dla przeciętnego kierowcy, zakup nowych opon jest męczącą koniecznością, porównywalną z wymianą pojemników z tuszem w drukarce lub podzelowaniem butów. Będzie on zatem szukał najlepszego stosunku jakości do ceny, a nawet jak najniższej oferty cenowej, by uniknąć nadmiernego wydatku na coś bez czego można się obyć. Jeśli chodzi o opony niska cena nie zawsze oznacza dobrą okazję. Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, ale także z powodu kosztu użytkowania.

Większość opon budżetowych oferuje nam kiepskie osiągi czasem wręcz absolutnie niewystarczające w kwestii bezpieczeństwa. Stwierdziliśmy to przy okazji testów tanich opon chińskiej produkcji w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni. Czy kilkadziesiąt złotych oszczędności na każdej opnie na pewno warte jest ryzyka wypadku?

Poza tym wytrzymałość na zużycie opon budżetowych zdaje się przeczyć zasadom oszczędności. Jest ona znacznie niższa w stosunku do markowych opon, o czym świadczą m.in. opinie internautów na forach motoryzacyjnych. Tym samym oszczędność osiągnięta w momencie zakupu szybko okazuje się złudna.

Krótko mówiąc - jeśli oczekujesz najlepszego stosunku jakości do ceny to polecamy zwrócić uwagę na marki średniej klasy, których produkty zostały poddane testom porównawczym. Można znaleźć ich mnóstwo na naszej stronie.