Praktyczny przewodnik po zakupie opon - Montaż opon u klienta: instrukcja-rezulteo

Montaż opon z dojazdem do klienta: jak to działa?

Kupujemy opony Tiphaine Rebondy

Z pewnością słyszeliście już o możliwości montażu opon w wybranym punkcie odbioru. Usługa ta polega na dostarczeniu i montażu u klienta. Zdobądź praktyczną wiedzę na temat tej usługi. Czy warto? Przeczytaj i oceń sam.

Montaż opon u klienta Jak wygląda montaż opon z dojazdem do klienta, czy warto skorzystać ? - fot. © : rezulteo

Wymieniasz opony kiedy i gdzie zechcesz

Montaż opon z dowozem to usługa polegająca na montażu kupionych opon bezpośrednio u Ciebie lub w innym wskazanym miejscu. Jest oferowana przez niektóre sklepy z ogumieniem i warsztaty, które na pierwszym miejscu stawiają komfort swoich klientów.

 

Jak działa ta usługa?

1. Zakup opon

Wybrałeś już opony dostosowane do Twojego auta i teraz chcesz je kupić. Na tym etapie decydujesz się na opcję montażu w punkcie odbioru: u Ciebie, w pracy, gdziekolwiek zechcesz, o ile tylko usługa obejmuje dany obszar.

2. Umów się na spotkanie

Po podaniu informacji dotyczących samochodu, opon i danych kontaktowych, monter porozumie się z Tobą, by ustalić miejsce, datę i godzinę spotkania.

3. Dostawa i montaż w umówionym miejscu

Furgonetka ze sprzętem do montażu wyrusza w drogę, by dostarczyć i założyć nowe opony u klienta.

Opony zakłada fachowiec w wybranym punkcie odbioru, a za usługę płaci się na miejscu, po założeniu ogumienia. Warto zapytać o dostępne metody płatności przy umawianiu się na spotkanie, ponieważ nie wszyscy serwisanci akceptują karty płatnicze.

Porada rezulteo: upewnij się, że wokół pojazdu jest wystarczająca ilość miejsca dla furgonetki i sprzętu. Warto również sprawdzić prognozę pogody!

 

Etapy montażu

Jak wygląda furgonetka mobilnego serwisu opon, która przyjeżdża do klienta? To odpowiednio przystosowany pojazd wyposażony w specjalistyczny sprzęt. W środku znajdują się:

●     zamówione opony;

●     podnośniki samochodowe;

●     montażownica do opon;

●     kompresor do pompowania kół samochodowych;

●     wyważarka do opon.

Montaż opony u klienta, źródłofot. © : fr.fotolia.com/rezulteo.com

 

Fachowiec zdejmuje stare opony i zakłada nowe, przestrzegając tych samych procedur co w stacjonarnym warsztacie samochodowym lub zakładzie wulkanizacyjnym:

  1. samochód jest podnoszony na podnośniku;
  2. montażownica oddziela oponę od felgi;
  3. nowa opona jest osadzana na feldze;
  4. po napompowaniu sprawdzane jest ciśnienie w oponie;
  5. na koniec każda opona jest wyważana.

Należy zaplanować 30 minut na montaż dwóch opon i 50 minut na komplet ogumienia w samochodzie osobowym.

Cena montażu opon z dojazdem

Co uwzględnia usługa montażu na miejscu u klienta? U większości sprzedawców oferujących tę usługę cena montażu w punkcie odbioru obejmuje:

-       robociznę;

-       wymianę wentyli (za wyjątkiem wentyli elektronicznych);

-       wyważenie;

-       koszt dojazdu (niektóre sieci oferują go w cenie);

-       odbiór starych opon.

W zależności od rozmiaru felgi, cena montażu u klienta waha się od 10 do 30 zł za oponę. W przypadku niektórych pojazdów, takich jak Hummer, Porsche czy Ferrari, usługa jest droższa, ponieważ wymaga specjalistycznych narzędzi.

Koszt samego dojazdu zaczyna się zwykle od 50 zł i jest doliczany do ceny montażu.

 

Kto oferuje montaż opon u klienta?

Jeśli uważasz, że montaż opon z dojazdem do klienta to rozwiązanie dla Ciebie, możesz kupić opony u sprzedawców, którzy oferują taką usługę, np. w sieci warsztatów Opony Express.

Istnieją również liczne niezależne serwisy, które oferują dostawę opon z montażem w punkcie odbioru. Sprawdź, czy lokalne przedsiębiorstwa świadczą takie usługi.