Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Specjalna wersja opon Michelin Super Sport na wyposażeniu BMW X6 M

Specjalna wersja opon Michelin Super Sport na wyposażeniu BMW X6 M

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 19-03-15 autor Cédric Pinatel

Firma Michelin opracowała specjalną wersję opon Pilot Super Sport, która pozwala w pełni cieszyć się osiągami nowego BMW X6 M.

BMW X6 M na Salonie w Genewie Podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie zaprezentowano BMW X6 M wyposażone w opony Michelin Pilot Super Sport - fot. © : rezulteo

SUV o bardzo wysokich osiągach

Firma BMW zaprezentowała niedawno zupełnie nową wersję modelu X6 –  dużego SUV-a o luksusowym charakterze. Jednocześnie niemiecki producent zaprezentował  wersję Motorsport – najszybszy i najpotężniejszy pojazd z napędem 4x4 spod znaku śmigła. Silnik V8 biturbo o pojemności 4,4 litra i mocy 575 koni mechanicznych, a także lżejsze podwozie pojazdu pozwoliły nowemu X6 M zdobyć tytuł najsprawniejszego SUV-a na świecie w pojedynku z Porsche Cayenne Turbo S i Mercedesem M63 AMG. Samochód jest w stanie pokonać trasę Nordschleife równie szybko, co sportowy model M3 V8.

Niebieskie BMW X6 M fot. © : rezulteo

Pilot Super Sport w wersji specjalnej

Biorąc pod uwagę dynamikę oferowaną przez jednostkę napędową pojazdu, jest oczywiste, że należy zapewnić mu opony na miarę osiągów. W tym celu zespół Michelin zajął się wyposażeniem pojazdu w specjalną wersję opon Pilot Super Sport, które są fabrycznie montowane w modelu X6 M. Te opony o znacznych wymiarach montowane są na 21-calowych felgach. Zastosowano rozmiar 285/35 ZR21 105Y dla osi przedniej oraz 325/30 ZR21 108Y dla osi tylnej.

Michelin Pilot Super Sport w BMWfot. © : rezulteo