Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Powrót Alpine A110 z oponami Michelin Pilot Sport 4

Powrót Alpine A110 z oponami Michelin Pilot Sport 4

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 27-03-17 autor Yannick O’Conor

Zaprezentowana podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, unowocześniona wersja mitycznego sportowego coupé marki Renault będzie wyposażona fabrycznie w opony Michelin Pilot Sport 4.

Alpine-A110-Michelin-Pilot-Sport4 Alpine A110 będzie fabrycznie wyposażony w opony Michelin Pilot Sport 4 - fot. © : Amy Share 2017

Wielka atrakcja międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie, długo oczekiwany Alpine A110, będzie wyposażony w ogumienie Michelin. Opony Pilot Sport 4 zostaną zamontowane w 1955 autach z tej serii. Ponieważ liczba 1955 to także rok produkcji pierwszego sportowego samochodu osobowego.

Duże wymagania wobec opon

Kultowa „wyścigówka” Alpine potrzebowała opon, które dotrzymają jej tempa. Dzięki modelowi Pilot Sport 4, Michelin przyjmuje wyzwanie dotyczące wyposażenia pojazdu łączącego wysokie osiągi w ekstremalnych warunkach oraz dużą zwrotność na co dzień. A dodatkowo gwarantującego pełne bezpieczeństwo na mokrej drodze... To bardzo trudne zadanie nie sprawiło jednak problemów Michelin, ponieważ PS4 uzyskało ocenę A na etykiecie UE w kategorii hamowania na mokrej drodze. Ponadto opona jest efektem dwóch lat wytężonej pracy oraz 3000 kilometrów przejechanych w Owernii (Francja) w centrum technologicznym Ladoux, po torze Charade oraz w Hiszpanii na torze Idiada w pobliżu Barcelony. 

Powrót legendy

Produkowany niegdyś w Dieppe, Alpine A110 został najpierw zaprezentowany jako auto koncepcyjne, zanim oficjalnie wrócił do gry. Pod koniec ubiegłego roku Renault wysłało newsletter z zapowiedzią wielkiego powrotu. Tą samą drogą fani marki dowiedzieli się o istnieniu aplikacji umożliwiającej zarezerwowanie jednego z 1955 modeli jeszcze zanim przedstawiono finalną wersję auta. Wszystkie auta wykupiono na pniu w ciągu 72 godzin pomimo ceny wynoszącej 58 500 EUR.

Dostawa Alpine A110 Première Edition jest planowana na koniec 2017 roku. Auto będzie wyposażone w opony Michelin Pilot Sport 4 w rozmiarze 205/40 ZR 18 86Y na przedniej oraz 235/40 ZR 18 95Y na tylnej osi.