Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Pirelli wyposaża najnowszy model BMW Alpina B5 w opony P Zero

Pirelli wyposaża najnowszy model BMW Alpina B5 w opony P Zero

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 01-08-17 autor Yannick O’Conor

Pirelli wyposaży samochody BMW Alpina B5 Bi-Turbo Touring i Saloon w opony P Zero z oznaczeniem ALP.

pirelli_alpina Opony Pirelli P Zero będą montowane fabrycznie na felgach Alpina Classic w modelu Alpina B5 Bi-Turbo - fot. © : Pirelli

Wersja P Zero „na miarę” od Pirelli

Niemiecki producent Alpina specjalizujący się tuningu BMW wybrał opony P Zero do modelu  B5 Bi-Turbo w wersjach Touring i Saloon. Inżynierowie Pirelli opracowali specjalną wersję opony o bardzo wysokich osiągach uwzględniającą przy tym specyfikę auta. Współpraca odbyła się w ramach strategii włoskiego producenta o nazwie „Perfect fit”, czyli „Perfekcyjne dopasowanie.

Aby opracować wersję „na miarę” P Zero, Pirelli działało wspólnie z inżynierami odpowiedzialnymi za produkcję podwozia B5 Bi-Turbo. W rezultacie opona lepiej będzie mogła wykorzystać moc samochodu na drodze. Według Pirelli zastosowany bieżnik oraz sportowy profil umożliwią precyzyjniejsze prowadzenie. Ta wersja modelu P Zero będzie nosić na boku oznaczenie ALP świadczące o homologacji niemieckiego producenta.

BMW Alpina B5 Bi-Turbo w wersji Saloon, zaprezentowanej podczas Międzynarodowego salonu motoryzacji w Genewie w marcu bieżącego roku, jest wyposażona w silnik V8 o pojemności 4,4 litra i mocy 608 KM. Zbudowana na bazie M550i xDrive, B5 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy, a od 0 do 200 km/h w 11,4 sekundy, rozwijając maksymalną prędkość 330 km/h.

Opony Pirelli P Zero będą montowane fabrycznie w Alpina B5 Bi-Turbo w rozmiarach 255/35 ZR20 na przedniej i 295/30 ZR20 na tylnej osi (285/30 ZR20 w wersji Touring). Opony będą montowane na aluminiowych, 20-calowych felgach Alpina Classic, co umożliwi obniżenie wagi koła.