Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Opony Toyo Tire NanoEnergy R38 na wyposażeniu nowej Mazdy 3

Opony Toyo Tire NanoEnergy R38 na wyposażeniu nowej Mazdy 3

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 10-02-14 autor Mateusz

Nowa opona NanoEnergy firmy Toyo Tire po raz pierwszy będzie fabrycznie montowana w samochodzie. Zadebiutuje na kołach Mazdy 3.

Mazda 3 oraz Toyo Nanoenergy R38 Premiera Toyo NanoEnergy R38 jako fabrycznie montowanego ogumienia do Mazdy 3! - fot. © : Mazda

Mazda 3, ostry kompakt

Bezpardonowa wojna między producentami trwa w najlepsze w segmencie C  kompaktów rodzinnych, który jest niezwykle konkurencyjnym rynkiem zwłaszcza w Europie Zachodniej. W kategorii, w której najlepiej sprzedają się takie modele jak  Volkswagen GolfFord Focus czy Renault Megane, japoński producent  Mazdy liczy na swoją nową, starannie dopracowaną broń. Pełne nowoczesnych rozwiązań auto charakteryzuje się znacznie obniżoną wagą w porównaniu z poprzednią generacją, co przekłada się na oszczędność paliwa oraz najwyższej klasy właściwości dynamiczne.  

Czerwona Mazda 3fot. © : Mazda

Montowane fabrycznie opony Toyo Tire

Toyo Tire z radością zapowiada zatem swoją partnerską współpracę dotyczącą pierwszego wyposażenia do  Mazdy 3. Japońskie auto kompaktowe będzie jeździć na oponach NanoEnergy R38. To pierwszy przypadek, gdy gamę NanoEnergy zainstalowano oryginalnie w samochodzie, producent z pewnością będzie starał się zwiększać obecność swoich produktów w fabrycznym montażu. Model NanoEnergy R38, w rozmiarach 205/60 R16 92V, to  opona charakteryzująca się niskim oporem toczenia, której parametry dynamiczne zostały określone jako „bardzo satysfakcjonujące” przez producenta.

 

 Parametry opon Toyo NanoEnergy R38 w świetle trzech kryteriów z etykiet:

Etykieta Toyo NanoEnergy R38fot. © : ToyoTires