Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Opony Bridgestone Dueler H/P Sport montowane fabrycznie w Porsche – Rezulteo

Opony Bridgestone Dueler H/P Sport będą montowane fabrycznie w nowym Porsche Cayenne

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 19-10-17 autor Yannick O'Conor

Opona Bridgestone Dueler H/P Sport będzie montowana fabrycznie w nowych Porsche Cayenne w 2 rozmiarach.

Porsche Bridgestone Dueler H/P Sport Nowe Porsche Cayenne będzie fabrycznie wyposażone w opony Bridgestone Dueler H/P Sport - fot. © : Porsche

MADE IN EUROPE

 Porsche wybrało do  Cayenne opony Bridgestone Dueler H/P Sport, które będą montowane na felgach w rozmiarze 19 i 20 cali w SUV-ach niemieckiego producenta.

Opona została opracowana europejskim centrum technicznym Bridgestone w Rzymie, by móc jak najlepiej spełnić wymogi Porsche. Będzie produkowana w fabryce japońskiego producenta usytuowanej w Poznaniu. Nowa wersja opony sportowej Bridgestone może się więc pochwalić w pełni europejskimi korzeniami.

Bridgestone Dueler H/P Sportfot. © : Bridgestone

SPECJALNY ZNAK PORSCHE NA OPONIE

Cayenne to SUV o zdecydowanie sportowym charakterze. Dlatego też Porsche zdecydowało się na różne rozmiary kół przednich i tylnych. Zdaniem Bridgestone takie rozwiązanie poprawia stabilność oraz dynamikę podczas pokonywaniu zakrętów.

Według Christophe’a De Valrogera, wicerprezesa działu OE Bridgestone Europe, zapowiedź tej partnerskiej współpracy wzmacnia pozycję producenta na rynku oryginalnego wyposażenia: „Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Porsche wybrało naszą firmę, by stworzyć ogumienie do tak kultowego auta. To dowód uznania dla naszego know-how oraz dla wyjątkowej jakości naszych produktów i technologii”.

Trzecia generacja Porsche Cayenne trafiła na rynek z dwiema wersjami silnika benzynowego, wkrótce dostępna będzie też wersja z napędem hybrydowym. W najnowszej odsłonie niemiecki producent chciał podkreślić sportowy rodowód auta, co wiązało się z koniecznością zastosowania opon zdolnych stawić czoła specyfice pojazdu. Oznaczenie N0 na bokach modelu Bridgestone Dueler H/P będzie świadczyć o homologacji Porsche.